Czas beboka

Książka

Czas beboka

  • Wydawnictwo: Muza
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788377589458
  • Ilość stron: 736
  • Format: 15.5x23.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 22,11 PLN
Oszczędzasz 55%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,90 PLN
Nasza cena 22,11 PLN
Oszczędzasz 55%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Czas beboka - Antonius Ryszard A.

Czy można zaczarować siermiężne czasy PRL-u Czy można stworzyć w nich baśniową scenerię, w której mały chłopiec wędruje po zaklętym mieście, niczym po ogrodzie utkanym z marzeń o lepszym życiu, wielkiej przyjaźni, pierwszej miłości Dziecko ze wszystkich sił pragnie zrozumieć mroczny świat dorosłych i oswoić tysiączne strachy beboki.
R.A. Antonius sięgnął po historie znane z prozy Bułhakowa i Brunona Schulza, z powieści braci Strugackich i z przeklętych apokryfów biblijnych. Odnalazł wehikuł czasu i postawił pytania o sens dobra i zła we wszechświecie. Odważył się nawet zapytać o miejsce Boga w naszym życiu, chociaż tuż po wojennej grozie i u progu nowego świata nikt już w Boga nie wierzył.
Czas beboka to także opowieść o nieograniczonej wrażliwości i wielkiej wyobraźni dziecka, od którego wymagano zbyt wiele, zapominając zupełnie, że wychowanie niewiele ma wspólnego z realizacją planu sześcioletniego.
Richard A. Antonius (Ryszard Antoniszczak), ur. 1947 w Nowym Sączu. Artysta plastyk, ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Autor tekstów zespołu muzycznego Zdrój Jana. Był reżyserem w Krakowskim Studiu Filmów Animowanych, gdzie zrealizował ponad 20 filmów. Stworzył bajkową postać Miki Mola, którego przygody znane są zarówno z dobranocek w telewizji jak i z powieści dla dzieci. Jest autorem scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych. W nie mniejszym stopniu zajmuje się ilustracją książkową, tworzy video-art, a także uprawia malarstwo sztalugowe. Maluje obrazy przedstawieniowe oraz obrazy w stworzonym przez siebie stylu KREO-ART. W tym stylu prezentuje tzw. KOD ANTONIUSA, filozoficzno-artystyczną wizję mechaniki Światów Cyklicznych. Mieszka i tworzy w Szwecji i w Hiszpanii.


Szczegóły: Czas beboka - Antonius Ryszard A.

Tytuł: Czas beboka
Autor: Antonius Ryszard A.
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788377589458
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 736
Format: 15.5x23.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.88 kg
Podobne do: Czas beboka - Antonius Ryszard A.Promocje

Inne pozycje tego autora: Antonius Ryszard A. (1)