Żeby nie było śladów Sprawa Grzegorza Przemyka

Książka

Żeby nie było śladów
Sprawa Grzegorza Przemyka

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788380492349
  • Ilość stron: 320
  • Format: 14.4x22.2
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,85 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,85 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Żeby nie było śladów - Łazarewicz Cezary

Laureat Nagrody Nike 2017!

Ludzie o miedzianym czole, utożsamiający milicję z władzą, postanowili poświęcić prawdę dla swoich doraźnych korzyści, skompromitować wymiar sprawiedliwości w Polsce cynicznymi manipulacjami, które będą kiedyś książkowym przykładem niesprawiedliwości -  to słowa matki Grzegorza Przemyka, świeżo upieczonego maturzysty, który w maju 1983 roku został śmiertelnie pobity przez milicję.

W czasie śledztwa i rozprawy władze PRL za wszelką ceną starały się odwrócić uwagę od milicjantów, próbując przerzucić odpowiedzialność na sanitariuszy i lekarzy. Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię Grzegorza Przemyka od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które nastąpiły później. Pokazuje cynizm władz komunistycznych, zacierających ślady zbrodni, a także bezsilność władz III RP, którym nie udało się znaleźć i ukarać winnych. W opowieść o Przemyku autor wplata historie jego rodziców poetki Barbary Sadowskiej i ojca Leopolda, przyjaciół, świadków jego pobicia czy sanitariuszy, niesłusznie oskarżanych o zabójstwo. Jednocześnie odkrywa kulisy działań władz i wpływ, jaki na tuszowanie sprawy wywarli między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak czy Jerzy Urban.

To jedna z najgłośniejszych zbrodni lat osiemdziesiątych w PRL. W pogrzebie Przemyka wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy z podniesionymi w znaku wiktorii dłońmi, w całkowitym milczeniu odprowadzali trumnę na Powązki. To również zbrodnia, która nie doczekała się sprawiedliwego wyroku.


Szczegóły: Żeby nie było śladów - Łazarewicz Cezary

Tytuł: Żeby nie było śladów
Podtytuł: Sprawa Grzegorza Przemyka
Autor: Łazarewicz Cezary
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380492349
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 320
Format: 14.4x22.2
Oprawa: Twarda
Waga: 0.485 kg
Podobne do: Żeby nie było śladów - Łazarewicz CezaryPromocje