Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy

Książka

Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy

  • Wydawnictwo: Napoleon V
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788365855169
  • Ilość stron: 848
  • Format: 17x24 cm
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 99,99 PLN
Nasza cena 81,99 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 99,99 PLN
Nasza cena 81,99 PLN
Oszczędzasz 18%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy - Peter H.Wilson

Nowa książka Petera Wilsona jest wielkim dziełem, pierwszą kompletną historią wojny powstałą od upływu pokolenia, a także fascynującą i świetnie napisaną próbą zrozumienia tych istotnych wydarzeń. Wielką zaletą Wilsona jest pozwolenie czytelnikowi na zrozumienie różnych motywacji, które skłaniały kolejnych władców do igrania z losami własnych krajów z tak przerażającymi skutkami. Znajdziemy tu główne postacie dramatu (Wallenstein, Ferdynand II, Gustaw Adolf, Richelieu), ale także przeżycia zwykłych żołnierzy i cywilów, desperacko starających się przetrwać w niezwykle trudnych okolicznościach.
Nie da się w pełni zrozumieć niezwykłej narracji nękanych wojną europejskich przywódców w XX wieku (porównania z II wojną światową są jak najbardziej na miejscu) i nowożytnej Europy bez odniesień do tego strasznego konfliktu.
Monumentalna praca historyczna: ogromny zakres, porywająca narracja, rozsądna i ludzka w ocenie oraz ilustrowana taką ilością map i planów bitew, że zostanie nimi zaspokojony wewnętrzne dziecko każdego czytelnika. To najwyższy poziom historycznej narracji: świetna książka.
Dominic Sandbrook, New Statesman, Books of the Year
Stanie się na wiele lat podstawową anglojęzyczną pracą na ten temat.
David Parrott, BBC History
Jeżeli jakikolwiek z brytyjskich historyków miał napisać taką książkę, to mógł być tylko Peter H. Wilson, i dokonał tego skrupulatnie i z polotem Wojna trzydziestoletnia 1616-1648. Tragedia Europy to niezwykłe osiągnięcie, pełne dogłębnej wiedzy.
Nigel Aston, The Tablet
Tragedia Europy to pierwsza pełna historia wojny trzydziestoletniej w tej generacji; to epicka, świetnie opowiedziana historia na największą możliwą skalę.
London Review of Books
Troska zarówno o szczegóły, jak i szerszy obraz sprawia, że praca [Wilsona] jest ostateczną historią wojny trzydziestoletniej.
Publishers' Weekly
Wilson opowiada tę ponurą historię bez chwały, zachowując doskonale równowagę pomiędzy opisami bitew z pierwszej ręki i dworskimi intrygami a dogłębną analizą długoterminowych skutków wojny Poruszające świadectwo sprzeciwiające się daremności wojny.
Ed Voves, California Literary Review
Monumentalna historia wojny trzydziestoletniej Petera Wilsona to praca, która robi wrażenie na czytelniku zarówno wyjątkową znajomością szczegółów autora, jak i zrównoważoną relacją głównych wydarzeń i epizodów wojny Jego praca przez długi czas pozostanie główną historią tej wojny.
Ronald Asch, Reviews in History


Szczegóły: Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy - Peter H.Wilson

Tytuł: Wojna trzydziestoletnia 1618-1648. Tragedia Europy
Autor: Peter H.Wilson
Wydawnictwo: Napoleon V
ISBN: 9788365855169
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 848
Format: 17x24 cm
Promocje

Inne pozycje tego autora: Peter H.Wilson (1)