Od pyłu do życia Pochodzenie i ewolucja Układu Słonecznego

,

Książka

Od pyłu do życia
Pochodzenie i ewolucja Układu Słonecznego

,

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788301200848
  • Ilość stron: 416
  • Format: 16.5x23.5
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2020-09-21)
Cena 69,00 PLN
Nasza cena 63,81 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 69,00 PLN
Nasza cena 63,81 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Od pyłu do życia - Chambers John, Mitton Jacqueline

Narodziny i ewolucja naszego Układu Słonecznego są tajemnicą, która pewnego dnia może dostarczyć odpowiedzi na pytanie o ludzkie pochodzenie. Ta książka opowiada niezwykłą historię tego, jak ciała niebieskie składające się na układ słoneczny powstały ze wspólnych początków miliardy lat temu i jak naukowcy i filozofowie przez wieki starali się rozwikłać tę tajemnicę, posługując się wskazówkami, które umożliwiły im wywnioskować budowę Układu Słonecznego, jego wiek i prawdopodobny sposób jego powstania.
Opierając się na historii astronomii i najnowszych odkryciach w dziedzinie astrofizyki i nauk planetarnych, John Chambers i Jacqueline Mitton oferują najbardziej aktualne i autorytatywne podejście do tematu. Badają, w jaki sposób ewoluujący Wszechświat przygotował scenę do pojawienia się naszego Słońca i jak mglista chmura gazu i pyłu, która towarzyszyła młodej gwieździe, ostatecznie przekształciła się w planety, komety, księżyce i asteroidy, które istnieją dzisiaj. Badają, w jaki sposób każda z planet uzyskała swoje unikalne cechy, dlaczego niektóre są kamieniste, a inne gazowe, i dlaczego jedna planeta w szczególności - nasza Ziemia - zapewniła niemal doskonałą przystań dla pojawienia się życia.
Od pyłu do życia jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o tym, jak powstał system słoneczny. Ta kusząca książka zabiera czytelników w granice współczesnych badań, angażując się w najnowsze spory i dyskusje. Ujawnia, w jaki sposób trwające odkrycia odległych planet pozasłonecznych i systemów planetarnych przekształcają nasze zrozumienie zdumiewającej historii naszego własnego Układu Słonecznego i jego możliwego losu.


Szczegóły: Od pyłu do życia - Chambers John, Mitton Jacqueline

Tytuł: Od pyłu do życia
Podtytuł: Pochodzenie i ewolucja Układu Słonecznego
Autor: Chambers John, Mitton Jacqueline
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301200848
Tłumacz: Kenig Beata
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 16.5x23.5
Oprawa: Miękka
Waga: 0.67 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Chambers John, Mitton Jacqueline (1)