Śmierć Komandora. Tom 2. Metafora się zmienia

Książka

Śmierć Komandora. Tom 2.
Metafora się zmienia

  • Wydawnictwo: Muza
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788328710917
  • Ilość stron: 480
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,37 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 28,37 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Śmierć Komandora. Tom 2. - Murakami Haruki

Drugi tom długo oczekiwanej powieści Murakamiego!

W Hong Kongu została uznana za nieprzyzwoitą, ocenzurowana i zakazana dla czytelników poniżej 18 roku życia. W Japonii w środowisku skrajnej prawicy wywołała oskarżenia wobec Harukiego Murakamiego o zdradę narodową, choć jednocześnie została okrzyknięta jednym z największych dokonań tego pisarza. Śmierć Komandora to obszerna dwutomowa powieść, na którą fani Murakamiego czekali aż pięć lat.

Żona malarza w średnim wieku porzuca go z dnia na dzień. Podobnie, z dnia na dzień, on sam podejmuje decyzję, by wyprowadzić się z domu. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się po północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Gdy zmęczony tułaczką wraca do Tokio i prosi przyjaciela o nocleg, ten ma mu do zaoferowania coś znacznie lepszego: opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza. W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Dom ten dla bohatera powieści stanie się epicentrum przemiany i szczególnej formy odrodzenia i w sztuce, i w życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z Don Giovanniego.

Od momentu tego odkrycia realistyczna narracja zaczyna się stopniowo przeplatać z surrealistycznymi wątkami, a fabułę zaludniają niezwykłe postaci, które uosabiają symbole, idee i metafory. Murakami z lekkością kreśli niezwykłe wizerunki swoich bohaterów, subtelne podważając granicę między marzeniem i rzeczywistością. Pojawiają się znane motywy: wyschnięta studnia, która nęci swoją mistyczną pustką, ekscentryczny milioner oraz niespodziewane i niewyjaśnialne zniknięcie. Czytelnik rozpozna nieoczywiste symbole i bezpretensjonalną erotykę o leciutko perwersyjnym odcieniu.


Szczegóły: Śmierć Komandora. Tom 2. - Murakami Haruki

Tytuł: Śmierć Komandora. Tom 2.
Podtytuł: Metafora się zmienia
Autor: Murakami Haruki
Wydawnictwo: Muza
ISBN: 9788328710917
Tytuł oryginału: Killing Commandatore
Tłumacz: Zielińska-Elliott Anna
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 480
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.524 kg
Podobne do: Śmierć Komandora. Tom 2. - Murakami HarukiPromocje