Przekrój 2/2019

Czasopismo

Przekrój 2/2019

  • Producent: Przekrój
  • EAN: 9770033248908
  • Ilość stron: 186
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,34 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 19,90 PLN
Nasza cena 13,34 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Przekrój 2/2019

Przedstawiamy nigdy niepublikowane wiersze i listy miłosne Jeremiego Przybory. Współczujemy cierpieniom zakochanego robota z najnowszej powieści Iana McEwana. I słuchamy, co o lirycznych rysunkach Raymonda Peyneta opowiada wzruszony Maurycy Gomulicki. A żeby nie tracić równowagi ? medytujemy. Wiosną ?Przekrój? krzyczy: Om!
Paulina Wilk opowiada historię Joganandy, człowieka, który zaraził jogą USA. Tomek Niewiadomski rozmawia z joginem Sat Chit Anandą. Brytyjski psycholog Bruce Hood tłumaczy Tomaszowi Stawiszyńskiemu, dlaczego ?ja? to tylko iluzja.
Co jest iluzją, co nie, rozpoznać niełatwo, dlatego polecamy teksty Miłady Jędrysik o błędach poznawczych, Januarego Weinera o efekcie placebo oraz Bena Ambridge?a o tym, że tym samym przesądom ulegają ludzie i ptaki. A skoro o ptakach mowa, to w wiosennym ?Przekroju? piszą o nich: Olga Drenda, Michał Książek, Marek Pióro i Adam Węgłowski. Ponadto Renata Lis przedstawia Axela Munthego, psychiatrę, który kochał wszelkie ptactwo, a Katarzyna Sroczyńska prezentuje postać Christophera Hitchensa ? pisarza wolnego jak ptak.
Ptaków w ?Przekroju? niemal tyle, co za oknem, a słońca może nawet więcej! Artysta Olafur Eliasson i astronom Paweł Preś opowiadają, jak widzą Słońce, Janowi Pelczarowi. Urszula Zajączkowska patrzy na słońce jak rośliny ? przez liście. Zbigniew Libera snuje gawędę o fotografiku Jerzym Lewczyńskim, archeologu światła. Agnieszka Fiedorowicz zaś tęskni za ciemnością.
Reportaży też nie brakuje. Paulina Wilk wybrała się do amazońskich lasów zdewastowanych przez poszukiwaczy złota. Berenika Steinberg pojechała pod Brodnicę oglądać wzorcowe ekologiczne gospodarstwo rolne. Agata Romaniuk odwiedziła gigantyczny, automatyczny magazyn AGD we Wronkach obsługiwany przez jednego tylko człowieka. Proponujemy też wiedzę praktyczną: jak żyć w zgodzie z psem i kotem, jak wyrzucać śmieci, żeby nie śmiecić, jak ćwiczyć powitanie słońca ? umiejętności przydatne każdemu, nie tylko wiosną. Jeśli kto pyta o poezję, to Marcin Orliński i Izabela ?Czajka? Stachowicz opowiadają o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim, a Mikołaj Gliński przypomina losy Tadeusza Peipera. Joanna Łańcucka zaś rysuje komiks do wiersza Antoniny Tosiek.
Jeśli chodzi o prozę, to są Jorge Luis Borges, Dino Buzzati i Claude Klotz z ?Przekrojowego? archiwum, a także zupełnie współczesny i w Polsce nieznany (a szkoda) Austriak Elias Hirschl. W dziedzinie ilustracji prawdziwa uczta: Czeczot, Mrożek, Mróz, Lengren, Grochocka, Butenko, Rayski, Świdziński. Jest nawet Raczkowski (tak, ten Raczkowski!) i jest tego Raczkowskiego mnóstwo. Nasz główny rysownik przygotował między innymi łamigłówkę pod hasłem: znajdź 10 szczegółów, którymi nie różnią się te dwa obrazki. Szukajmy podobieństw, nie różnic, tej wiosny. Om!


Szczegóły: Przekrój 2/2019

Nazwa: Przekrój 2/2019
Producent: Przekrój
Kod paskowy: 9770033248908
Języki: polski
Ilość stron: 186
Oprawa: Miękka
Waga: 0.436 kg
Promocje