Szczęście Opowiastki dla dzieci

Książka

Szczęście Opowiastki dla dzieci

  • Wydawnictwo: Papilon
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788327104120
  • Ilość stron: 62
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 39,40 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 49,90 PLN
Nasza cena 39,40 PLN
Oszczędzasz 21%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Szczęście Opowiastki dla dzieci - Bormans Leo

Szczęście nie przychodzi znikąd. Szczęście to sposób na życie.
Przed Wami dziesięć historii dziecięciu ptaszków o dziesięciu wartościach.
Książka opowiada o 10 ?kluczach do szczęścia?, które zdefiniowane zostały przez badaczy London School of Economics zajmujących się fenomenem szczęścia. Są to: umiejętność określania własnych celów, wchodzenie w relacje, bycie otwartym i nadawanie sensu zjawiskom wokół, uważność i docenianie otaczającego nas świata, bycie sobą, dzielenie się z innymi, okazywanie emocji, dbałość o zdrowie, doświadczanie nowych rzeczy oraz niepoddawanie się.
Każda opowieść to historia innego ptaszka-szczęściarza, którego cechy gatunkowe opowiadają o danej wartości. Opowieść uzupełniają pytania do tekstu oraz pytania dotyczące poszczególnych wartości. A czytający, zarówno dorosły, jak i dziecko, zaproszeni zostają do rozmowy o szczęściu i dążeniu do niego. Rozmowa ta może dotyczyć nie tylko przedstawionych zachowań, ale i własnych doświadczeń dziecka, nasuwać refleksję, zachęcać do zastanowienia. Na końcu każdego rozdziału pojawiają się: sekcja ?Klucz do szczęścia?, w której opisana jest wartość będąca tematem rozdziału, interpretacja historyjki w świetle danej wartości, a także zestaw informacji na temat gatunku, jaki reprezentuje ptaszek oraz kilka ?zadań? dla dziecka na nadchodzący tydzień.
Leo Bormans to dziennikarz, filozof i autor bestsellerowej serii książek The World Book of Happiness, The World Book of Love i The World Book of Hope. Jest także autorem poradnika Word optimist! (Become an optimist!). Przez ponad 20 lat był redaktorem naczelnym magazynu ?Klasse and Yeti?. Obecnie podróżuje po całym świecie jako ambasador organizacji Happiness & Quality of Life.


Szczegóły: Szczęście Opowiastki dla dzieci - Bormans Leo

Tytuł: Szczęście Opowiastki dla dzieci
Autor: Bormans Leo
Wydawnictwo: Papilon
ISBN: 9788327104120
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 62
Oprawa: Twarda
Promocje

Inne pozycje tego autora: Bormans Leo (1)