Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady

Książka

Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady

  • Wydawnictwo: Poradnia K
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788366005457
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 30,00 PLN
Nasza cena 18,89 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 30,00 PLN
Nasza cena 18,89 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady - Springer Nancy

ENOLA HOLMES POWRACA I WPADA NA TROP NOWEJ ZAGADKI!
Polscy czytelnicy poznali młodszą siostrę słynnego Sherlocka w listopadzie zeszłego roku, kiedy to rozwiązała swą pierwszą sprawę, odnajdując zaginionego markiza. W ?Sprawie leworęcznej lady?, której premiera zaplanowana jest na 18 września, Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, panny Ivy Meshle, prowadzi dochodzenie dotyczące zaginięcia lady Cecily Alistair, a przy okazji dowiaduje się, jakie są konsekwencje leworęczności w wiktoriańskim społeczeństwie oraz co to znaczy ?proletariat?.
Czytelnicy pokochali odważną nastolatkę-detektywa, która nie bacząc na konwenanse podróżuje na rowerze i przemierza samotnie ulice wielkiego miasta w poszukiwaniu matki i nowych spraw do rozwiązania. Enola jest bystra i ma dobre serce ? nocami pomaga londyńskim biedakom, rozdając jedzenie i ciepłe ubrania. W dzień natomiast ukrywa się przed braćmi i tropi złoczyńców i krętaczy.
Fani Enoli mają jeszcze jeden powód do radości ? właśnie powstaje filmowa adaptacja serii Nancy Springer. Odpowiedzialna za projekt firma producencka Millie Bobby Brown, PCMA Productions, ogłosiła niedawno pełną obsadę filmu - główną rolę zagra właśnie słynna Jedenastka z serialu ?Stranger Things?, która tak mówi o książce i bohaterce: ?Pełna mocy, zdolna i inteligentna? Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz?.
Rola Sherlocka Holmesa przypadła znanemu z roli Wiedźmina w nadchodzącej produkcji Netflixa Henry'emu Cavillowi, a Helena Bonham Carter wcieli się w rolę matki rodzeństwa. Pierwszy film wejdzie na ekrany w 2020 roku.
?Seria powieści o Enoli to nie lada gratka dla młodych wielbicieli Sherlocka. Zadziorna i zbuntowana nastolatka sprzeciwia się wszelkim konwenansom, bo chce być wolna i robić to, co kocha ? zostać detektywką. A łatwo nie jest. Mamy tu przecież XIX-wieczny Londyn, gdzie kobiety nie mają żadnych praw i perspektyw! Enola się nie poddaje ? walczy o siebie i swoją pasję. Świetna przygoda dla młodych dziewczyn!? ? mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.


Szczegóły: Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady - Springer Nancy

Tytuł: Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady
Autor: Springer Nancy
Wydawnictwo: Poradnia K
ISBN: 9788366005457
Tłumacz: Gałązka-Salomon Elżbieta
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 256
Oprawa: Twarda
Waga: 0.465 kg
Redakcja: Geraga Magdalena
Promocje