CALCULUS Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej

Książka

CALCULUS Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788301205201
  • Ilość stron: 950
  • Format: 20.5x28.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 169,00 PLN
Nasza cena 156,31 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 169,00 PLN
Nasza cena 156,31 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: CALCULUS Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej - Stewart James

Niniejsza publikacja jest tłumaczeniem metrycznej wersji najpopularniejszego w Ameryce podręcznika z rachunku różniczkowego i całkowego funkcji jednej zmiennej.

Skierowana jest przede wszystkim do studentów matematyki na kierunkach technicznych i przyrodniczych, a także studentów pierwszego roku studiów matematycznych i informatycznych.
Autor, James Stewart (absolwent Stanford University) był profesorem matematyki na McMaster University w Hamilton w Kanadzie. Specjalizował się w analizie funkcjonalnej i napisał osiem znanych książek na temat analizy matematycznej adresowanych do różnych grup odbiorców. Wśród nich jest w szczególności książka z rachunku różniczkowego i całkowego adresowana do biologów i inna, skierowana do adeptów nauk społecznych. Największy sukces odniosła jego książka Single Variable Essential Calculus: Early Transcendentals, której sprzedaż w 2014 roku przekroczyła kwotę 26 milionów dolarów.
Steward był także skrzypkiem, członkiem Hamilton Philharmonic Orchestra. Z tego względu, na okładkach jego większości książek widnieją skrzypce. W oryginalnej wersji okładki nawiązaniem do matematyki jest wycięcie w pudle rezonansowym skrzypiec symbolu całkowania. Do symbolu całki nawiązuje także forma domu Stewarta w Toronto nazywanego Integral House (uznawany za jedno z najważniejszych dzieł architektonicznych w Ameryce w kategorii domów prywatnych).

Książka Calculus jest wielowarstwowa i wielofunkcyjna. Nad ósmym wydaniem oryginału pracowało ośmiu recenzentów. Ważną rolę odgrywają tu ćwiczenia i zadania. Jest ich ponad 2.500. Każdy podrozdział kończy się tu ćwiczeniami.

Ponadto, na końcu każdego rozdziału są zadania podzielone na trzy grupy:
- sprawdzian rozumienia definicji i znajomości twierdzeń,
- quiz polegający na udzielaniu odpowiedzi ?Tak" lub ?Nie"
- oraz lista kilkudziesięciu zadań do samodzielnego rozwiązania.

Do zadań pierwszej grupy na końcu książki znajdują się odpowiedzi. Trudniejsze zadania są oznakowane, a niektóre opatrzone są wskazówkami. Dodatek H zawiera odpowiedzi do zadań o numerach nieparzystych. W ten sposób Autor w jednym tomie zawarł zarówno wykład rachunku różniczkowego i całkowego jak i zbiór zadań. Takie połączenie nie jest częste w polskiej literaturze matematycznej.

Innym ciekawym zabiegiem zastosowanym w tej książce jest, nowatorski jeśli idzie o książki matematyczne rodzaj zadań nazywany przez Autora ?projektami?. Są to obszerne i szczegółowo opisane zadania wymagające zastosowania komputera. Są także ?projekty? wymagające przestudiowania dodatkowej literatury jak na przykład ten, dotyczący Leibniza, Newtona oraz historii wprowadzenia rachunku różniczkowego i całkowego. W istotny sposób ożywiają one książkę. W polskiej literaturze matematycznej jest to raczej rzadkość.
prof. dr hab. Aleksander Błaszczyk, Uniwersytet Śląski


Szczegóły: CALCULUS Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej - Stewart James

Tytuł: CALCULUS Rachunek różniczkowy i całkowy funkcji jednej zmiennej
Autor: Stewart James
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301205201
Tytuł oryginału: Calculus, International Metric Version
Tłumacz: Sikorski Witold
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 950
Format: 20.5x28.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 2.4 kg
Promocje