Język R. Kompletny zestaw narzędzi dla analityków danych

,

Książka

Język R. Kompletny zestaw narzędzi dla analityków danych

,

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788328361065
  • Ilość stron: 432
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1-2 dni robocze + czas dostawy
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 59,27 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 89,00 PLN
Nasza cena 59,27 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Język R. Kompletny zestaw narzędzi dla analityków danych - Hadley Wickham, Garrett Grolemund

Analiza danych jest stosunkowo młodą, interdyscyplinarną dziedziną, której celem jest wydobycie i wykorzystanie wiedzy ukrytej w surowych danych pozyskanych z różnych źródeł. Można w ten sposób zrozumieć istotę zjawisk, przewidzieć wystąpienie zdarzeń czy pozyskać informacje niedostępne w inny sposób. W wielu przypadkach wnioski wyciągnięte z analizy danych okazują się bezcenne, co doceniają profesjonaliści z licznych branż. Przygotowanie danych, przeanalizowanie ich i odpowiednie przedstawienie płynącej z nich wiedzy bywa sporym wyzwaniem, jednak dzięki takim narzędziom jak język R i związane z nim pakiety zadanie to staje się znacząco prostsze.Niniejsza książka jest przystępnie napisanym przewodnikiem po języku R i narzędziach służących do analizy danych. Zawarto tu wyczerpujące wprowadzenie do języka R, programu RStudio i tidyverse. Zaprezentowano zestaw pakietów R, które znacznie poprawiają komfort pracy podczas analizy danych. Wyjaśniono znaczenie poszczególnych etapów analizy danych: ich importowania, oczyszczania, przekształcania, modelowania, wizualizowania, a także skutecznego komunikowania wiedzy płynącej z danych. Mimo że książka dotyczy narzędzi programistycznych, skorzystają z niej nie tylko programiści. Doceni ją każdy, kto chce zyskać solidne podstawy przygotowania i analizy danych.Najważniejsze zagadnienia:

- przekształcanie zbiorów danych

- techniki analizy danych w języku R

- eksplorowanie danych, formułowanie i testowanie hipotez

- integracja opisów, kodu i wyników badań w języku R Markdown

- graficzna prezentacja danych z wykorzystaniem ggplot2R - wszystko, czego potrzebujesz w profesjonalnej analizie danych!

Hadley Wickham pracuje w RStudio. Jest również członkiem fundacji R Foundation. Tworzy ciekawe narzędzia do analizy danych. Jest również naukowcem, autorem książek i wykładowcą. Angażuje się w promowanie języka R jako narzędzia do analizy danych.Garrett Grolemund jest statystykiem, nauczycielem i programistą R. Napisał powszechnie znany pakiet lubridate. Grolemund jest popularnym instruktorem języka R i analizy danych - w tym zakresie pomagał takim firmom, jak Google, eBay, Roche i inne.


Szczegóły: Język R. Kompletny zestaw narzędzi dla analityków danych - Hadley Wickham, Garrett Grolemund

Tytuł: Język R. Kompletny zestaw narzędzi dla analityków danych
Autor: Hadley Wickham, Garrett Grolemund
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328361065
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 432
Oprawa: Miękka
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Hadley Wickham, Garrett Grolemund (1)