Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

Książka

Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów

  • Wydawnictwo: Poradnia K
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 978-83-66005-99-0
  • Ilość stron: 272
  • Format: 13.5 x 20.5 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 40,01 PLN
Nasza cena 24,52 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 40,01 PLN
Nasza cena 24,52 PLN
Oszczędzasz 38%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów - Feldman Deborah

NIEZWYKŁA HISTORIA O CENIE WOLNOŚCI I GROŹBIE FUNDAMENTALIZMUNowy Jork, Brooklyn - chasydzka dziewczyna uwięziona w jednym z najbardziej otwartych miast świata. Nastolatka bez książek, kina, teatru, koncertów, spotkań z rówieśnikami. Poddana opresyjnej tradycji i religii ortodoksyjnej społeczności.Trudno sobie wyobrazić świat nastoletniej Deborah, zmuszonej do małżeństwa, ogolonej na łyso w dniu ślubu i poddanej przyśpieszonej lekcji dojrzewania seksualnego. Trudno uwierzyć, że w XXI wieku dziewczyna mieszkająca w Nowym Jorku nie może posługiwać się angielskim, bo to język zepsucia i zła i jest więziona w domu?Feldman wpuszcza nas do hermetycznego świata, którego grzechy są starannie ukrywane i wypierane. Autorka w przejmujący sposób relacjonuje jak wyglądało jej życie, pełne nakazów i zakazów. Życie, które opierało się na milczącym przyzwoleniu na cierpienie, zniewolenie i przemoc. Przypłaca je ciężką nerwicą.Deborah ucieka. Po urodzeniu dziecka wie, że jeśli chce uchronić swojego syna przed podobnym losem musi porzucić męża, rodzinę i wspólnotę. Rozpoczyna nowe życie.[O książce]„Zapierająca dech w piersi relacja z tego, jak żydowska kobieta odwraca się od swojej religii i znajduje prawdę i wartość w swoim nowym życiu.”

– „Kirkus Reviews”„Relacja z serca zamkniętej wspólnoty sprawia, że lektura jest fascynująca. Feldman ma zmysł reporterki i talent do dojrzenia najmniejszych detali. Dzięki temu mamy wrażenie, jakbyśmy byli tam razem z nią. Czujemy, jak to jest być innym, kiedy wszyscy wokół są tacy sami.

” – „Booklist”„Feldman opisuje ze szczegółami swój triumf – ucieczkę z sekty.”

– „Publisher’s Weekly”„Pociągająca, wymowna i emocjonalna… Niewątpliwie dziewczęta z Brooklynu kupują tę książkę, ukrywają ją pod materacami, czytają, kiedy zgasną światła i planują, może po raz pierwszy, własną ucieczkę.

” – „HuffingtonPost.com”[O autorce]

Deborah Feldman urodziła się i wychowała we wspólnocie ortodoksyjnych Żydów w Williamsburgu na Brooklynie. W bardzo młodym wieku została wydana za mąż w aranżowanym małżeństwie, a dwa lata później urodził się jej syn. Wspomnienia, które opublikowała, mając 25 lat, stały się bestsellerem New York Timesa. Dwa lata później napisała ich kontynuację pod tytułem „Exodus”. Jej książki zostały przetłumaczone na hebrajski i niemiecki. Feldman obecnie mieszka w Berlinie wraz ze swoim synem.Szczegóły: Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów - Feldman Deborah

Tytuł: Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów
Autor: Feldman Deborah
Wydawnictwo: Poradnia K
Kod paskowy: 9788366005990
ISBN: 978-83-66005-99-0
Tytuł oryginału: Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Roots
Tłumacz: Sławińska Kamila
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 272
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.378 kg
Podobne do: Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów - Feldman DeborahPromocje