Atlas wysp odległych

Książka

Atlas wysp odległych

  • Wydawnictwo: Dwie Siostry
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788381501729
  • Ilość stron: 144
  • Format: 18.4x25.9cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 64,90 PLN
Nasza cena 41,54 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 64,90 PLN
Nasza cena 41,54 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Atlas wysp odległych - Schalanski Judith

Wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią, by zabrać czytelnika w niezwykłą podróż po pięćdziesięciu tajemniczych lądach.Portretując pięćdziesiąt odległych wysp rozsianych na pięciu oceanach, Judith Schalansky udowadnia, że atlas geograficzny to najbardziej poetycka z książek. Z pracowicie zebranych relacji historycznych i danych naukowych wysnuwa intrygujące literackie miniatury. Zestawiając je z subtelnymi, całostronicowymi mapami, tworzy całość o wielkiej mocy oddziaływania na wyobraźnię. Jedyną w swoim rodzaju, romantyczną książkę-marzenie, która zachwyci wszystkich miłośników wyimaginowanych podróży.

„Atlas wysp odległych” zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na najpiękniejszą niemiecką książkę roku.Ta wspaniała książka sięga do prawdziwego sedna podróży – to już nie nerwowe i kompulsywne przemieszczanie się po świecie z popularnym przewodnikiem w ręku, lecz spokojna i dogłębna kontemplacja osobliwości świata. Określenie „palcem po mapie” nabiera tutaj zupełnie innego znaczenia – staje się poznawaniem bardzo osobistym, wręcz zmysłowym. Zgadzam się z Autorką: kartografia powinna zostać uznana za rodzaj literatury, a atlas należy traktować jak tom poetycki.

Olga TokarczukTa fascynująca książka o najodleglejszych miejscach na świecie równie dobrze mogłaby nosić podtytuł: „Pięćdziesiąt miejsc, o których trzeba przeczytać przed śmiercią".

„New York Times”Czule wodzimy palcem po mapie; nasze spojrzenie gubi się wśród filigranowych linii, punktów i liter. Czujemy zapach morza, słyszymy fale i mewy, widzimy góry lodowe i skały. Pod stopami czujemy delikatny piasek. Kto tej jesieni otworzy tę prawdziwie urzekającą książkę, będzie mógł, jak niegdyś Robinson Crusoe, na chwilę porzucić świat.

„Die Zeit”


Szczegóły: Atlas wysp odległych - Schalanski Judith

Tytuł: Atlas wysp odległych
Autor: Schalanski Judith
Wydawnictwo: Dwie Siostry
ISBN: 9788381501729
Tytuł oryginału: Atlas der abgelegenen Inseln
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 144
Format: 18.4x25.9cm
Oprawa: Twarda
Promocje

Inne pozycje tego autora: Schalanski Judith (1)