Czułe słówka Słownik afektonimów

,

Książka

Czułe słówka
Słownik afektonimów

,

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2011
  • ISBN: 9788301165482
  • Ilość stron: 152
  • Format: 13.5x20.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 9,00 PLN
Nasza cena 8,55 PLN
Oszczędzasz 4%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 9,00 PLN
Nasza cena 8,55 PLN
Oszczędzasz 4%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Czułe słówka - Bańko Mirosław, Zygmunt Agnieszka

Bąbelku, dziabągu, misiaczku, ptysiu... Cieszę się, że jest w nas tyle czułych słówek i że się nimi w tej potrzebnej książeczce zajmiemy i, mam nadzieję, nacieszymy. Nieczułym zaś słówkom mówimy NIE. Może byłoby lepiej na świecie, gdybyśmy wszyscy byli misiaczkami Ale, ale! Misiaczku do szefa lub policjanta!
Ze wstępu Katarzyny Miller

Słownik po raz pierwszy zbiera i prezentuje polskie afektonimy, czyli intymne przezwiska funkcjonujące pomiędzy kochankami, małżonkami i osobami pozostającymi w bliskich relacjach. Podstawą słownika była ankieta, jaką na prośbę Wydawnictwa Naukowego PWN, przeprowadziły w maju 2009 roku wśród internautów portale Onet.pl i Sympatia.pl, pytając jak Polacy zwracają się do siebie, gdy chcą sobie okazać czułość. Na ankietę odpowiedziało około 2000 osób, które w sumie nadesłały ponad 3000 czułych słów.

Czułość można wyrażać różnie, ale są słowa do tego przeznaczone: kochanie, misiu, kotku, skarbie, aniołku, słoneczko... A także mniej znane: bąbelku, bobasku, borsuczku, cukiereczku, brzydalu, bestio moja... Publikacja zawiera ponad 500 afektonimów zilustrowanych autentycznymi przykładami użycia wziętymi z blogów, forów internetowych i z literatury. Oprócz części hasłowej w książce zamieszczono aneksy zawierające informacje o ich funkcjonowaniu w polszczyźnie, strukturze i charakterystyce tematycznej. Książkę otwiera wstęp znanej psycholog, autorki wielu artykułów w pismach kobiecych Katarzyny Miller.

Zebrane w słowniku afektonimy, mogą służyć zabawie, miłosnemu przekomarzaniu się, ale też refleksji, dlaczego do naszych sympatii zwracamy się w taki sposób. Czułe słówka to oryginalny prezent nie tylko na Walentynki, a ich lektura to świetna zabawa!


Szczegóły: Czułe słówka - Bańko Mirosław, Zygmunt Agnieszka

Tytuł: Czułe słówka
Podtytuł: Słownik afektonimów
Autor: Bańko Mirosław, Zygmunt Agnieszka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kod paskowy: 978830116548201
ISBN: 9788301165482
Języki: polski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 152
Format: 13.5x20.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.35 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Bańko Mirosław, Zygmunt Agnieszka (1)