Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa

Książka

Dziadek i niedźwiadek.
Historia prawdziwa

  • Wydawnictwo: Pointa
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788392499138
  • Ilość stron: 162
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Pojutrze (poniedziałek 2021-09-27)
Cena 36,99 PLN
Nasza cena 26,20 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 36,99 PLN
Nasza cena 26,20 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Dziadek i niedźwiadek. - Wierzbicki Łukasz

Książka Łukasza Wierzbickiego "Dziadek i niedźwiadek" zajęła ósme miejsce w Plebiscycie Złota Dwudziestka organizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom."Dziadek i Niedźwiadek" to nieprawdopodobna historia, która wydarzyła się naprawdę! Wojenne realia mogą sprawiać wrażenie, że jest to książka przeznaczona dla nieco starszych Czytelników, jednak historia została opowiedziana w sposób, jak najbardziej przeznaczony dla najmłodszych.

 

Czy można mówić o wojnie w sposób dostosowany dla dzieci? Jak poruszać trudny temat wojny, jednocześnie nie wywołując szoku u dziecka? Okazuje się, że warto zajrzeć do dostępnej na rynku literatury, w której znajdziemy opowieści wojenne skierowane do najmłodszych Czytelników. "Dziadek i Niedźwiadek" idealnie sprawdza się w tej roli i sprawia, że podczas czytania uwaga dziecka zostaje skierowana na najważniejsze aspekty.

 

Książka opisuje zdarzenia, które miały miejsce naprawdę i wydarzyły się w czasie II Wojny Światowej. Historia rozpoczyna się jako opowieść dziadka dla wnuczki, kiedy to wspólne oglądają w zoo w Edynburgu pewnego sympatycznego niedźwiadka. Dziewczyna jest zaskoczona, ponieważ dowiaduje się, że ten właśnie miś w czasie wojny przebywał z żołnierzami armii generała Andersa! Odkupili go oni za mało cenne dla nich przedmioty i od tego czasu stali się nierozłącznymi przyjaciółmi. Początkowo karmiony przez żołnierzy wyrósł na potężne zwierzę, ale mimo to cechował się łagodnością i nigdy nikogo nie zaatakował. Brał udział w bitwie o Monte Cassino i rzetelnie pomagał w noszeniu ciężkich skrzyń z amunicją. Stał się symbolem 22 Kompanii jako niedźwiedź z pociskiem w łapach.

 

"Dziadek i Niedźwiadek" to literatura przeznaczona dla najmłodszych Czytelników, dlatego nie znajdziemy tu krwawych opisów i scen śmierci. Oczywiście autor niczego nie koloryzuje, jednak skupia się na relacji żołnierzy i Wojtka ukazując jak piękna może być przyjaźń człowieka z dzikim zwierzęciem. Nie ważne, w jak ciężkich czasach się znajdujemy, ważne, aby nie zapomnieć o własnym człowieczeństwie i poszukiwać nawet najmniejszych radości każdego dnia. Pozycja została objęta patronatem honorowym pani generałowej Ireny Anders, a historia w niej opowiedziana wydarzyła się naprawdę. W 1947 roku Wojtek został oddany do zoo w Edynburgu, jednak żołnierze wielokrotnie przychodzili się z nim przywitać. Niedźwiadek zmarł w 1963 roku.

 

Łukasz Wierzbicki jest polskim autorem książek dla dzieci i młodzieży. To również podróżnik, redaktor i biografista. W latach 2009-2016 był członkiem Związku Literatów Polskich. Inne jego pozycje to, między innymi: "Afryka Kazika", "Drzewo", "Machiną przez Chiny".


Szczegóły: Dziadek i niedźwiadek. - Wierzbicki Łukasz

Tytuł: Dziadek i niedźwiadek.
Podtytuł: Historia prawdziwa
Autor: Wierzbicki Łukasz
Wydawnictwo: Pointa
ISBN: 9788392499138
Tytuł tomu: Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 162
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.4 kg
Podobne do: Dziadek i niedźwiadek. - Wierzbicki ŁukaszPromocje