Krytyka kultury

Książka

Krytyka kultury

  • Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788377370117
  • Ilość stron: 188
  • Format: 14.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 38,00 PLN
Nasza cena 26,66 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 38,00 PLN
Nasza cena 26,66 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Krytyka kultury - Konersmann Ralf

Ralf Konersmann należy do najaktywniejszych humanistów średniego pokolenia w Niemczech. Oficyna Naukowa wydała ostatnio jego Filozofię kultury. Wprowadzenie, w której w oryginalny i systematyczny sposób wykłada swoją koncepcję pojęcia kultury jako poszukiwania ?dróg okrężnych? i pojęcie faktu kulturowego, uzgadniając je zarazem z praktyką badawczą dzisiejszych nauk o kulturze.

Krytyka kultury integralnie wiąże się z wcześniej wydana książką. I szerzej rozwija ramowo określoną tam spozycję Autora. Obydwie książki będą więc łącznie funkcjonowały jako jedyny bodaj podręcznik do nauczania filozofii kultury ? dziedziny, która znajduje się w programach wszystkich niemal kierunków humanistycznych na naszych uczelniach.

Konersmann dynamicznie i kreatywnie opisuje tu proces wypierania nowożytnej krytyki świata przez nowoczesną krytykę wiedzy o świecie. Daje też przenikliwą diagnozą kultury, która rozpaczliwie szuka swego początku. Przygotowuje czytelnika do dokonania moralnego oglądu i namysłu nad kulturą, który znajdziemy w ostatnim rozdziale.

Krytyka kultury Konersmanna ma szansę twórczo wpłynąć na naszą rodzimą debatę wokół polskiej współczesności. Jest ważna zarówno teoretycznie: przybliża nas do zrozumienia współczesnej krytyki kultury, jak i praktycznie: uczytelnia poznawczo współczesny świat. Krytykę kultury, w której żyjemy, traktuje Konersmann jako poznawczą czynność nabywania samowiedzy ? jako odtwarzanie głównych tworzących kulturę mechanizmów aksjologicznych i poznawczych. To książka niezbędna dla pogłębienia samoświadomości różnych dziedzin współczesnej humanistyki. Wejdzie z pewnością do kanonu lektur w dydaktyce akademickiej.


Szczegóły: Krytyka kultury - Konersmann Ralf

Tytuł: Krytyka kultury
Autor: Konersmann Ralf
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa
Seria: TERMINUS
ISBN: 9788377370117
Tytuł oryginału: Kulturkritik
Język oryginału: niemiecki
Tłumacz: Krzemieniowa Krystyna
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 188
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.318 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: