Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego, najwyżej zatwierdzony (reprint)

Książka

Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego, najwyżej zatwierdzony (reprint)

  • Wydawnictwo: Graf-ika
  • Rok wydania: 2007
  • ISBN: 9788392526858
  • Ilość stron: 476
  • Format: 18,5 x 26
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 119,00 PLN
Nasza cena 81,41 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 119,00 PLN
Nasza cena 81,41 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego, najwyżej zatwierdzony (reprint) - Nikolaj Pawliszczew

W artykule 65 Prawa o szlachectwie pod dniem 25 czerwca roku 1836 włożony został na Heroldyę obowiązek ułożenia Herbarza Szlachty Królestwa. Przeto Namiestnik Królestwa J. O. Książę Jan Warszawski Hrabia Paskewicz Erewański rozkazał Heroldyi i Naczelnemu Prokuratorowi, aby zajęli się ułożeniem Herbarza Szlachty Królestwa.

Heroldya używa do ułożenia Herbarza aktów i oryginalnych dokumentów. Herbarz utrzymywany jest przez Heroldyę bez różnicy Województw dziś Gubernii. Zawiera rysunki i opisanie herbu każdej familii szlacheckiej z wyjaśnieniem jej pochodzenia, zawiera w sobie trzy oddziały, odpowiadające trzem kategoryom, na jakie powołane Prawo z roku 1836 Szlachtę Królestwa rozdzieliło. Pierwszy Oddział obejmuje rodziny zaszczycone tytułami honorowemi, stanowiącemi dla Szlachty wyższy stopień znamienitości. Drugi zawiera rodziny, które nabyły stanu szlacheckiego po ogłoszeniu Prawa z roku 1836, trzeci zaś rodziny, które nabyły tego stanu po ogłoszeniu tegoż Prawa.

Uporządkowanie herbów w Pierwszym Oddziale z powodu niewielkiej ilości Szlachty nie wymagało osobnego systematu. W Drugim i Trzecim przyjęty został porządek abecadłowy podług herbów. Heraldyka albowiem Polska w tem jest szczególną i od innych odmienną, że w niej każdy herb ma swoją odmienną nazwę i często przez liczne rodziny jest używanym. Dowód tego widzieć można i w niniejszym Herbarzu, w którym 135 opisanych herbów odnosi się do 389 rodzin.

Reprint wydania z 1853 r. Zawiera rysunki w kolorze i opis herbu każdej rodziny szlacheckiej z wyjaśnieniem jej pochodzenia. 135 herbów odnosi się do 389 rodzin. Dwa tomy w jednym woluminie: tom I str. 238, tom II str. 238; każdy tom kończy wykaz rodzin i herbów szlacheckich. Przedruk metodą fotooffsetową, oprawa twarda: brązowa ekoskóra, tłoczenie herbu na froncie, garby na grzbiecie, zadrukowana w kolorze marmurkowa wyklejka.Szczegóły: Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego, najwyżej zatwierdzony (reprint) - Nikolaj Pawliszczew

Tytuł: Herbarz rodzin szlacheckich Królestwa Polskiego, najwyżej zatwierdzony (reprint)
Autor: Nikolaj Pawliszczew
Wydawnictwo: Graf-ika
ISBN: 9788392526858
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 476
Format: 18,5 x 26
Oprawa: twarda
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: