Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 3

Książka

Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 3

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788301173746
  • Ilość stron: 696
  • Format: 17.4x24.8
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 89,00 PLN
Nasza cena 82,31 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 89,00 PLN
Nasza cena 82,31 PLN
Oszczędzasz 7%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 3 - Starosolski Włodzimierz

Kolejna, już 5. edycja tomu 3 tej znanej w środowisku budowlanym książki. W tym wydaniu dokonano w stosunku do wydania 4. korekty zauważonych usterek w tekście, wzorach i na rysunkach. W sposób pełny ujęto zalecenia zawarte w Eurokodzie 2 i normach związanych. Normy ?europejskie? (PN-EN, PN-ISO, PN-EN-ISO) potraktowano jako podstawowe, nie rezygnując z przedstawienia w pełni zaleceń dotychczasowych Norm Polskich (PN). Tekst zilustrowano wieloma rysunkami i zdjęciami ułatwiającymi przyswojenie fizycznego kształtu omawianych elementów i ich szczegółów ? pokazującymi je w rzeczywistości.

Obecne na rynku cztery tomy podręcznika obejmują obliczanie i konstruowanie najczęściej stosowanych elementów i konstrukcji żelbetowych, zarówno monolitycznych, jak i prefabrykowanych. Przedstawiono tu również praktyczne zasady prawidłowego stosowania wspomagania projektowania obliczeniami komputerowymi.

W trzecim tomie podręcznika Autor omówił szeroko zasady obliczania i konstruowania słupów i ścian, także ścian oporowych, zasady aproksymacji konstrukcji żelbetowych modelami prętowymi (kratownicowymi), obliczanie i konstrukcję miejsc szczególnych (naroży, węzłów, wsporników, otworów, przegubów) oraz projektowanie fundamentów. Osobny, nowy rozdział został poświęcony projektowaniu posadzek przemysłowych ? zagadnieniu, które dotychczas nie było szerzej omówione w literaturze przedmiotu.

Jest to znakomity podręcznik dla studentów zarówno studiów inżynierskich, jak i magisterskich, a także niezastąpione źródło informacji i praktycznych wskazówek dla szerokiego grona inżynierów.


Szczegóły: Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 3 - Starosolski Włodzimierz

Tytuł: Konstrukcje żelbetowe według Eurokodu 2 i norm związanych Tom 3
Autor: Starosolski Włodzimierz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301173746
Liczba tomów: 5
Numer tomu: 3
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 696
Format: 17.4x24.8
Oprawa: Twarda
Waga: 1.15 kg
Promocje