Trening kreatywności Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych

Książka

Trening kreatywności Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych

  • Wydawnictwo: Sensus
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788324681044
  • Ilość stron: 312
  • Format: 14.0x21.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 49,00 PLN
Nasza cena 37,20 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,00 PLN
Nasza cena 37,20 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Trening kreatywności Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych - Szmidt Krzysztof J.

,,W XXI wieku walutą będą pomysły Peter Drucker Eksploracje - kombinacje - transformacje! Krótka teoria i metodyka kreatywności, czyli podstawowe założenia systemu ćwiczeń Trening kreatywności w praktyce, czyli zestawy ćwiczeń startowych i wyspecjalizowanych Kreatywność zaawansowana, czyli metody twórczego rozwiązywania problemów Ćwiczenie kreatywności, czyli codzienna radość twórczego myślenia Pojęcie kreatywności wciąż wzbudza w wielu ludziach lęk, który wiąże się z nieznanym.

Niechętnie pozbywamy się starych schematów myślenia i działania, by zastąpić je innymi metodami, które mogą znacznie poprawić jakość naszego życia, efektywność nauki czy wydajność pracy. A przecież twórcze myślenie przydaje się każdemu i każdy może doskonalić je na własną rękę! Giętkość umysłu, który potrafi ominąć rafy na swojej drodze, zamiast uparcie trzymać się kursu, to bezcenna zaleta.

Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej ludzi zetknęło się z treningiem kreatywności. Ta potrzeba jest tym pilniejsza, że Polska zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie pod względem innowacyjności i liczby patentów. Najwyższy czas to zmienić. Katalizatorem tej zmiany może stać się książka Krzysztofa J. Szmidta, profesora Uniwersytetu Łódzkiego i kierownika Zakładu Pedagogiki Twórczości w Katedrze Badań Edukacyjnych. Jej autor nie tylko jasno tłumaczy, czym jest kreatywność i do czego przydaje się w życiu, lecz także proponuje konkretne ćwiczenia, pozwalające wszystkim chętnym rozwijać różne obszary zdolności i umiejętności.

Twórcze zachowania, wynikające z pomysłowości i skutkujące powstaniem wartościowych idei, relacji, produktów czy dzieł artystycznych, stanowią ważne źródło satysfakcji oraz wymierną korzyść zarówno dla jednostki, jak i jej otoczenia: rodziny, zespołu czy firmy. W tej książce znajdziesz dokładny opis treningu kreatywności, wraz ze wskazówkami dotyczącymi jego prowadzenia - spróbuj pójść za jej głosem, a osiągniesz wspaniałe efekty. Kreatywność - wyjaśnienie pojęcia i konieczne przybliżenie teorii Rozgrzewka twórcza Twórcze widzenie świata - ćwiczenie myślenia pytajnego Twórcze łączenie - ćwiczenie myślenia kombinacyjnego Twórcze przekształcanie - ćwiczenie myślenia transformacyjnego Kreatywność zaawansowana - metody twórczego rozwiązywania problemów Metodyka treningu kreatywności


Szczegóły: Trening kreatywności Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych - Szmidt Krzysztof J.

Tytuł: Trening kreatywności Podręcznik dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych
Autor: Szmidt Krzysztof J.
Wydawnictwo: Sensus
ISBN: 9788324681044
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 312
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.39 kg
Promocje