Bestie i ofiary Przemoc wobec kobiet w filmie współczesnym

Książka

Bestie i ofiary
Przemoc wobec kobiet w filmie współczesnym

Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 30,00 PLN
Nasza cena 21,24 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 30,00 PLN
Nasza cena 21,24 PLN
Oszczędzasz 29%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bestie i ofiary - Małyszko Anna

Nie jest to książka filmoznawcza jej tematem nie jest bowiem film jako taki, ale przedstawiona w nim przemoc wobec kobiet jako przedmiot sztuki. W swej analizie Anna Małyszko traktuje film jako wytwór kultury, a zarazem medium kanalizujące wszelkiego rodzaju jawne i niejawne tabu. Autorka postrzega kino jako nośnik społecznych przekonań dotyczących męskiej agresji wobec kobiet. Posiłkując się, nierzadko sprzecznymi ze sobą, koncepcjami przemocy, stara się zanalizować jej ekranowe reprezentacje pod kątem tych przekonań. Nie unika również refleksji nad moralnym wydźwiękiem estetycznego przedstawiania męskiej agresji wobec kobiet i podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, dlaczego kino traktuje przemoc wobec kobiet ze swoistą ambiwalencją.

"Prace naukowe z humanistyki powinny mieć czytelników, dlatego nie rezygnując z erudycji i wnikliwości analiz, powinny być napisane prosto, jasno i w miarę możliwości pięknie. Książka Anny Małyszko spełnia te wszystkie warunki. Mam nadzieję, że za nią pójdą inne". Bohdan Dziemidok

Anna Małyszko (ur. 1982) - z wykształcenia socjolożka i kulturoznawczyni. Na co dzień pracuje w mediach. Obecnie, jako doktorantka w warszawskiej SWPS, bada, jak relacje między kulturą dominującą a mniejszościami kulturowymi wyrażane są w sztuce.


Szczegóły: Bestie i ofiary - Małyszko Anna

Tytuł: Bestie i ofiary
Podtytuł: Przemoc wobec kobiet w filmie współczesnym
Autor: Małyszko Anna
Wydawnictwo: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Seria: STUDIA KULTUROWE
ISBN: 9788363434106
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 244
Format: 12.1x19.4
Oprawa: Miękka
Waga: 0.22 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Małyszko Anna (1)