ZIEMIA BOGA W 20 TAJEMNICACH - NIECALE

Książka

ZIEMIA BOGA W 20 TAJEMNICACH - NIECALE

  • Wydawnictwo: NIECALE
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788364453021
  • Ilość stron: 320
  • Format: 14/20,5
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,03 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 21,03 PLN
Oszczędzasz 39%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: ZIEMIA BOGA W 20 TAJEMNICACH - NIECALE - PAUL BADDE

Jeden z najbardziej znanych dziennikarzy niemieckich, autor bestsellerów o Chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim – wraca z najbardziej osobistą, poruszającą i zarazem trzymającą w napięciu książką o Ziemi Świętej.
Badde, przez lata korespondent prasy niemieckiej w Jerozolimie (obecnie w Rzymie), prowadzi czytelnika do najciekawszych zakątków Izraela i Palestyny, pokazując miejsca, do których nie dociera większość wycieczek. Wchodzi do skarbców, do których od dawna nikt nie wchodził, wprowadzając czytelnika do zapomnianego nieco świata. Z detektywistyczną pasją i dociekliwością przemierza szlak w 'najbardziej wystrzałowym' miejscu na ziemi, które od początku świata jest świadkiem zmagania się świętości i grzechu, aniołów i diabłów, gdzie sam Bóg ukazał swoje oblicze.
Nie jest to po prostu kolejny przewodnik – choć bez tej książki trudno w pełni świadomie pielgrzymować po Ziemi Świętej.
To z jednej strony najwyższej klasy literatura faktu: autor pokazuje, jak na tym pustynnym skrawku ziemi przeszłość splata się z teraźniejszością, religia z polityką, świat judeo-chrześcijański z kulturą arabską. Dzięki Baddemu poznajemy również zwyczajnych ludzi – żydowskich i palestyńskich mieszkańców Ziemi Świętej – i ich życie w targanym niepokojami kraju. Ważnym motywem tej szalenie prywatnej opowieści są też spotkania z Janem Pawłem II – zarówno osobiste, jak i zawodowe, podczas pielgrzymki papieża do Jerozolimy, Betlejem i Nazaretu.

Z drugiej strony 'Ziemia Boga' jest także książką na swój sposób medytacyjną: autor wędruje po dawnej i współczesnej Palestynie szlakiem… 20 tajemnic Różańca. W ten sposób plastycznie odsłania geograficzne kulisy historii Jezusa z Nazaretu, rzuca nowe światło na – zdawałoby się tak dobrze znane – tajemnice Zbawienia oraz ukazuje głębię tak często niedocenianej modlitwy.
Fanów książek Baddego ucieszą też na pewno krótkie, ale niezwykle ciekawe wątki autobiograficzne – dziennikarz opowiada o swojej drodze: jak to się stało, że pracujący w satyryczno-pornograficznym piśmie redaktor stał się wnikliwym badaczem i pasjonatem najważniejszych pamiątek chrześcijaństwa i którego książki były inspiracją m.in. dla kard. Josepha Ratzingera.
Książką zachwycał się nawet agnostyczny recenzent 'Der Spiegel': 'To książka tyleż mądra, co trzymająca w napięciu. W samym środku tak boleśnie dotkniętej ziemi Badde wydobywa rzeczywistość wznoszącą go ponad brutalna codzienność tego miejsca'.


Szczegóły: ZIEMIA BOGA W 20 TAJEMNICACH - NIECALE - PAUL BADDE

Tytuł: ZIEMIA BOGA W 20 TAJEMNICACH - NIECALE
Autor: PAUL BADDE
Wydawnictwo: NIECALE
ISBN: 9788364453021
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Format: 14/20,5
Oprawa: miękka
Promocje