Smutku nie cenią w Neapolu

Książka

Smutku nie cenią w Neapolu

  • Wydawnictwo: Novae Res
  • Rok wydania: 2015
  • ISBN: 9788379425303
  • Ilość stron: 184
  • Format: 12.2x19.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 24,00 PLN
Nasza cena 15,06 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 24,00 PLN
Nasza cena 15,06 PLN
Oszczędzasz 37%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Smutku nie cenią w Neapolu - Ceran Dorota

Jeśli nie przemawiają do Ciebie klasyczne przewodniki po Włoszech, nie satysfakcjonują Cię suche fakty, bo poza wiadomościami o topografii, architekturze czy gastronomii szukasz czegoś więcej ta książka jest dla Ciebie.
"Smutku nie cenią w Neapolu" z jednej strony z zegarmistrzowską precyzją prezentuje ciekawe zakątki, urokliwe miejsca, sztandarowe zabytki, oprowadzając czytelnika krok po kroku po Neapolu. Z drugiej strony z werwą, poczuciem humoru i sentymentem przedstawia włoskie zwyczaje, temperament i sposób postrzegania świata.
Autorka wciąga odbiorcę w fascynujący świat monumentalnych kościołów, światowej sławy muzeów i średniowiecznych zamczysk. Oprowadza po czarujących uliczkach, tętniących życiem placach, stylowych kawiarniach, rodzinnych restauracjach, nie stroniąc od zaśmieconych zakątków czy szemranych dzielnic uchodzących za zamieszkane przez członków camorry. Obala przy tym wiele stereotypów narosłych wokół Włochów jako nacji czy Włoszech jako państwa. Cała ta fascynująca opowieść o Neapolu opatrzona została przepięknymi fotografiami udowadniającymi ponad wszelką miarę twierdzenie: Zobaczyć Neapol i umrzeć

Dorota Ceran wychowała się, mieszka i pracuje w Łodzi, gdzie ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Łódzkim. Z uczelnią jest nadal związana jako wykładowca na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Od wielu lat współpracuje z Łódzkim Ośrodkiem Telewizji Polskiej jako dziennikarz.
Pracuje w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Za tę pracę została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej.


Szczegóły: Smutku nie cenią w Neapolu - Ceran Dorota

Tytuł: Smutku nie cenią w Neapolu
Autor: Ceran Dorota
Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 9788379425303
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 184
Format: 12.2x19.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.195 kg
Podobne do: Smutku nie cenią w Neapolu - Ceran DorotaPromocje

Inne pozycje tego autora: Ceran Dorota (1)