Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych

Książka

Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych

Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 22,00 PLN
Nasza cena 17,07 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 22,00 PLN
Nasza cena 17,07 PLN
Oszczędzasz 22%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych - Kęska Adam

Książka podejmuje problem metodologiczny, z którym borykają się nauki społeczne. Polega on na tym, że poziom pomiaru, jakim dysponujemy, nie jest wystarczający, aby w sposób uprawniony móc wykorzystać pełną gamę dostępnych metod statystycznych. Wiele z tych metod zakłada, że mamy do czynienia z silnym pomiarem, a więc ze zmiennymi posiadającymi jednostkę. Tymczasem w socjologii i innych pokrewnych dziedzinach wiedzy najczęściej mamy do czynienia z danymi, które co najwyżej reprezentują uporządkowania. Tego typu zmienne będą tutaj głównym obiektem zainteresowania.
Ze Wstępu
Książka Adama Kęski może wypełnić istotną lukę. Jej tematem są zmienne porządkowe i właściwe im metody opisu statystycznego [] nie zastąpi [] podręczników, ale badaczom, którzy chcą lepiej zrozumieć podstawy teoretyczne metod statystycznych, dostarczy zarówno sporo wiedzy, jak i materiału do przemyśleń. Badaczom, którzy poszukują efektywnych narzędzi do analizowania zmiennych porządkowych, zarówno przybliży rozwiązania znane z podręczników, jak i zaproponuje nowe, choć praktyczne zastosowania nie zajmują w książce centralnego miejsca.
Z recenzji Jacka Hamana
Doktor Adam Kęska jest socjologiem, adiunktem w Zakładzie Przemian Społecznych i Gospodarczych w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Jest absolwentem Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie przez wiele lat prowadził zajęcia dydaktyczne w zakresie statystyki. Do jego głównych zainteresowań naukowych należą: metodologia badań ilościowych oraz teoria wyboru społecznego. Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych to jego pierwsza samodzielna książka.


Szczegóły: Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych - Kęska Adam

Tytuł: Metody opisu statystycznego zmiennych porządkowych
Autor: Kęska Adam
Wydawnictwo: Oficyna Naukowa Ewa Pajestka-Kojder
ISBN: 9788364363245
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 228
Oprawa: Miękka
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: