Piękno i sztuka Co to takiego?

Książka

Piękno i sztuka Co to takiego?

  • Wydawnictwo: Zakamarki
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788377761021
  • Ilość stron: 96
  • Format: 18.0x23.5cm
  • Oprawa: Kartonowa Foliowana
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,37 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 25,37 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Piękno i sztuka Co to takiego? - Brenifier Oscar

Skąd wiemy, że coś jest piękne? Czy piękno jest nam potrzebne do życia? Czy każdy z nas jest artystą? Do czego służy sztuka? - oto niektóre z pytań, jakie znajdziemy w najnowszym tomie Oscara Brenifiera. Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka. Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa!

Tytuły rozdziałów w tomie PIĘKNO I SZUTKA, CO TO TAKIEGO: Czy wszyscy tak samo pojmujemy piękno? Co jest piękne? Kto jest piękny? Czy powinieneś rozumieć piękno ? Czy każdy z nas jest artystą ? Czy artysta jest wolny, kiedy tworzy ? Do czego służy sztuka?

Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. W tej serii rónież również: "UCZUCIA, CO TO TAKIEGO?"; "ŻYCIE, CO TO TAKIEGO?"; "DOBRO I ZŁO?, CO TO TAKIEGO?"; "JA, CO TO TAKIEGO?".


Szczegóły: Piękno i sztuka Co to takiego? - Brenifier Oscar

Tytuł: Piękno i sztuka Co to takiego?
Autor: Brenifier Oscar
Wydawnictwo: Zakamarki
Seria: DZIECI FILOZOFUJĄ
ISBN: 9788377761021
Tytuł oryginału: Le beau et l'art, c'est quoi?
Język oryginału: francuski
Tłumacz: Kamińska-Maurugeon Magdalena
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Format: 18.0x23.5cm
Oprawa: Kartonowa Foliowana
Promocje