Zdumiewające prawdy Jak nauka i Biblia zgadzają się ze sobą

Książka

Zdumiewające prawdy
Jak nauka i Biblia zgadzają się ze sobą

  • Wydawnictwo: eSPe
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788374827577
  • Ilość stron: 254
  • Format: 14.0x20.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,04 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,04 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zdumiewające prawdy - Guillen Michael

Rewelacyjna, przedstawiona w wyjątkowo przystępny sposób, opowieść o nauce i Biblii jako partnerach w objawianiu zdumiewających prawd dotyczących świata, w którym żyjemy.

Wielu ludzi uważa, że nauka i religia są ze sobą sprzeczne, a część z nich twierdzi nawet, że odkrycia naukowe udowadniają, iż religijne wierzenia są zwyczajnie fałszywe. Czy w takim razie w obecnej epoce możliwa jest jeszcze wiara Czy konieczny jest wybór pomiędzy religią a nauką Michael Guillen, który sam jest naukowcem, doktorem fizyki, matematyki i astronomii, udowadnia, że nie tylko nie ma sprzeczności między wiarą a nauką, ale wzajemnie się one uzupełniają. Opierając się na licznych przykładach, pokazuje, jak wiele prawd, do których nauka dotarła niedawno, jest ukrytych w Piśmie Świętym. Z drugiej strony odkrycia naukowe pozwalają chrześcijanom głębiej zrozumieć Słowo Boże. Prawdziwa, dojrzała wiara, zdaniem autora, potrzebuje zarówno Objawienia, jak i nauki. Zaskakująca i niezwykle inspirująca książka Michaela Guillena to cudowna podróż po przełomowych odkryciach z dziedziny fizyki i astronomii. Pozwala ona nie tylko zagłębić się w tajemnice wszechświata, ale także odnaleźć ślady jego Stwórcy. Obowiązkowa lektura dla każdego zainteresowanego czymś więcej niż przyziemne sprawy doczesności, zarówno dla chrześcijanina, jak i otwartego na fakty sceptyka.

Kłamstwo, jakoby wiara i nauka były wrogami, najcięższe chwile przeżywa wtedy, gdy bierze je pod lupę otwarty, niezwykle komunikatywny i ujmująco inteligentny dr Michael Guillen.
Eric Metaxas, New York Times, autor bestsellera Cuda.

W Zdumiewających prawdach dr Michael Guillen obala mity na temat rzekomego zdyskredytowania Biblii przez naukę, przedstawiając twarde dowody i logiczną argumentację, które sceptykom każą zrewidować poglądy, a wierzącym pozwalają podejść do Biblii z nowym zaufaniem.
Curtis V. Hail, prezes i dyrektor generalny, E3 Partners / I Am Second

Dr Michael Guillen jest autorem książkowych bestsellerów, doktorem fizyki, matematyki i astronomii, byłym wykładowcą Harvardu, prowadzącym bijące rekordy popularności programy telewizyjne o nauce, trzykrotnym zdobywcą nagrody Emmy.


Szczegóły: Zdumiewające prawdy - Guillen Michael

Tytuł: Zdumiewające prawdy
Podtytuł: Jak nauka i Biblia zgadzają się ze sobą
Autor: Guillen Michael
Wydawnictwo: eSPe
ISBN: 9788374827577
Tłumacz: Król Marek
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 254
Format: 14.0x20.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.27 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Guillen Michael (1)