Sekretne życie drzew

Książka

Sekretne życie drzew

  • Wydawnictwo: Otwarte
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788375151879
  • Ilość stron: 256
  • Format: 14.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2020-07-13)
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 26,53 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 26,53 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Sekretne życie drzew - Wohlleben Peter

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Peter Wohlleben leśnik z ponaddwudzistoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów.

Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy że drzewa to istoty społeczne.

Sally McGrane, New York Times

Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem.

Adam Wajrak

Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce.

Maja Popielarska


Szczegóły: Sekretne życie drzew - Wohlleben Peter

Tytuł: Sekretne życie drzew
Autor: Wohlleben Peter
Wydawnictwo: Otwarte
ISBN: 9788375151879
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 256
Format: 14.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.342 kg
Podobne do: Sekretne życie drzew - Wohlleben PeterPromocje