Recydywa Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas

Książka

Recydywa
Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas

  • Wydawnictwo: Editions Spotkania
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788379651764
  • Ilość stron: 524
  • Format: 13.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 22,62 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 45,00 PLN
Nasza cena 22,62 PLN
Oszczędzasz 49%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Recydywa - Semka Piotr

?Lewy czerwcowy? ? prawie ćwierć wieku po obaleniu rządu Jana Olszewskiego, książka bestseller Jacka Kurskiego i Piotra Semki odnosząca się do tamtych wydarzeń znów trafia do księgarń pod nowym tytułem ?Recydywa?".

Pierwsze wydanie książki stało się punktem wyjścia dla głośnego filmu ?Nocna zmiana?, i której specjalną piosenkę poświęcił Kazik Staszewski.

Nowa edycja, pod znamiennym tytułem ?Recydywa??, nawiązuje do tego, co dziś dzieje się w Polsce, gdy wiele pytań, postawionych w pierwszym wydaniu, staje się znów paląco aktualnych.

Piotr Semka dotarł do wszystkich bohaterów książki sprzed 24 lat i poprosił ich o nowe wywiady-suplementy do starych rozmów. Właśnie teraz , gdy 24 lata po ?nocnej zmianie? atmosfera polityczna bardzo przypomina epokę i dylematy rządu Jana Olszewskiego.

Piotr Semka w rozmowach z Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Janem Parysem i Grzegorzem Kostrzewą-Zorbasem, Janem Olszewskim, Adamem Glapińskim.

Fragment książki:

?Panowie, policzmy głosy: KPN, PSL, SLD, mała koalicja?? / Donald Tusk

?I czyszczę sobie UOP?? / Waldemar Pawlak

?Nikt nie rozwalił Polski tak jak Tusk. Wychodzi to w nowych odsłonach i będzie ich jeszcze wiele. Sto­pień demoralizacji państwa jest po prostu potworny i za to odpowiada Tusk. Nie zrobił nic dobrego dla kraju. Pieniądze ze środków europejskich zostały w dużej mierze zmarnowane, a pozycja Polski została całkowicie zdegradowana; po drodze był jeszcze Smoleńsk, za który Tusk w sensie moralnym odpowia­da w stu procentach. Dlaczego? W takim, że nie byłoby Smoleńska, gdyby nie rozdzielono wizyt. Wojna z prezydentem pokazywała, że nikt go nie będzie chronić. Jaka przyszłość czeka Donalda Tuska? Mam nadzieję, że poniesie odpowiedzialność za to, co zrobił.? / Jarosław Kaczyński

?Część polityków z otoczenia Mazowieckiego i Wałęsy, jak Onyszkiewicz czy Komorowski, lubiła pod­kreślać rzekomo patriotyczny charakter służb wojskowych. Tymczasem to ?wojskówka? pilnowała tych, którzy w PRL pilnowali innych, czyli Służby Bezpieczeństwa. Do dzisiaj nie jestem w stanie zrozumieć, czy Komorowski i Onyszkiewicz są tak cyniczni, czy po prostu niekompetentni? Agentura wojskowa penetrowała świat naukowy, artystyczny, intelektualny tak samo jak agentura służb cywilnych ? tyle że głębiej, w sposób bardziej wyrafinowany i lepiej zakamuflowany. Dobrym przykładem jest tzw. afera SKOK Wołomin, zorganizowana i przeprowadzona przez funkcjonariuszy WSI, w wyniku której depozy­tariusze SKOK zostali ograbieni na blisko trzy miliardy złotych. Co więcej, już po osadzeniu w więzieniu ?bohaterów? tej afery ich firma otrzymała od miasta stołecznego Warszawy kontrakt wartości trzystu milionów złotych na budowę bulwarów nad Wisłą!? / Antoni Macierewicz


Szczegóły: Recydywa - Semka Piotr

Tytuł: Recydywa
Podtytuł: Po 24 latach mówią: Kaczyński, Macierewicz, Olszewski, Parys, Glapiński, Kostrzewa-Zorbas
Autor: Semka Piotr
Wydawnictwo: Editions Spotkania
ISBN: 9788379651764
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 524
Format: 13.5x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.616 kg
Podobne do: Recydywa - Semka PiotrPromocje