Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji

Książka

Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji

  • Wydawnictwo: Editions Spotkania
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788379651924
  • Ilość stron: 504
  • Format: 13.5x21.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 4 dni roboczych + czas dostawy
Cena 45,00 PLN
Nasza cena 33,08 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 45,00 PLN
Nasza cena 33,08 PLN
Oszczędzasz 26%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji - Pollak Rajmund

? Polacy wyklęci z FSM? to dokument, w którym Rajmund Pollak, związany od 1979 roku z Fabryką Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, opisuje dramatyczną historię zakładu i ludzi z podziemnych struktur bielsko-bialskiej ?Solidarności?. Poznajemy kulisy przekrętu wartego prawie 3 miliardy dolarów.

Przedstawione w książce dokumenty pokazują niespotykane w cywilizowanych krajach przypadki bezkarności osób sprawujących najwyższe funkcje w Państwie, a przede wszystkim rozpanoszoną ponad miarę nieudolność.

Rajmund Pollak opisuje metody działań włoskich właścicieli fabryki wobec pracujących w niej Polaków. Odsłania kulisy utajnionych zaniedbań i nieprawidłowości. Pisze o pobłażliwych prokuratorach w III RP i o tym, jak Donald Tusk pomógł Włochom zwalniać Polaków z pracy.
Umowę z Fiatem, która oznaczała agonię FSM, podpisał w maju 1992 r. jeden z założycieli Platformy Obywatelskiej Andrzej Olechowski. Polska straciła najlepsze fabryki FSM, a ponad 25 tysięcy pracowników pozbawiono praw do bezpłatnych akcji pracowniczych. 19 lutego 2016 r. poseł Józef Brynkus skierował do Ministra Skarbu interpelację w sprawie korzyści odniesionych przez Fiat Auto Poland po przejęciu FSM. W odpowiedzi Marek Zagórski, sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, nie tylko potwierdził, że wartość FSM przed prywatyzacją wynosiła 3 miliardy dolarów, ale ponadto ujawnił wręcz sensacyjne szczegóły określenia wartości tak zasobnych spółek, jak Fiat Auto Poland SA, Magneti-Marelli Poland SA i Texid Poland SA, które powstały na bazie FSM. Każdą z tych spółek wyceniono na miliard starych złotych, czyli zaledwie 100 tysięcy nowych złotych. W sumie 300 tysięcy nowych złotych, co daje ok. 75 tysięcy dolarów. Zatem wartość FSM spadła w wyniku prywatyzacji z 3 miliardów do 75 tysięcy dolarów!

Pytanie brzmi: kto ukradł pozostałe pieniądze? Aby na nie odpowiedzieć wystarczy sięgnąć po dokumenty NIK.


Szczegóły: Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji - Pollak Rajmund

Tytuł: Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji
Autor: Pollak Rajmund
Wydawnictwo: Editions Spotkania
ISBN: 9788379651924
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 504
Format: 13.5x21.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.602 kg
Promocje