Czy chrześcijanin może być buddystą?

Książka

Czy chrześcijanin może być buddystą?

  • Wydawnictwo: Kos
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788376491165
  • Ilość stron: 264
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 37,00 PLN
Nasza cena 23,77 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 37,00 PLN
Nasza cena 23,77 PLN
Oszczędzasz 35%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Czy chrześcijanin może być buddystą? - Konarski Jacek

Jestem chrześcijaninem, któremu niejednokrotnie zdarza się myśleć o innych religiach, a zwłaszcza o buddyzmie. Nic więc dziwnego, że z zaciekawieniem sięgnąłem po tę książkę. I nie rozczarowałem się. Jej lektura wyzwoliła mnie z lęków, które często towarzyszyło mojemu chrześcijańsko-buddyjskiemu myśleniu. Utwierdziłem się w przekonaniu, że można być chrześcijaninem, a jednocześnie w jakimś stopniu buddystą, a fakt ten wcale nie musi świadczyć o jakimś zagubieniu w sferze religijnej. Rzekłbym, że wręcz przeciwnie. Autor najwyraźniej nie zamierzał dostarczyć czytelnikowi jak najwięcej wiedzy religioznawczej, natomiast w prosty i przekonywujący sposób pokazał, jak można poukładać jej elementy, aby mogły one służyć pogłębieniu chrześcijańskiej świadomości religijnej.

Budujący jest dla mnie sposób mówienia o Bogu. Bóg tej książki nie jest jakimś Dalekim Nieznajomym, lecz bardzo Bliskim Przyjacielem, z którym autor spontanicznie dzieli się wszystkim, z czego składa się jego życie. Czytając jego słowa czuje się obecność Boga, zaś prosta argumentacja daje do zrozumienia, że można Go znaleźć w każdym elemencie życia. Nadzieję budzi również sposób mówienia o piekle, choć autor daleki jest od myśli, że niebo można osiągnąć tanim kosztem, albo otrzymać je wręcz za darmo.
Książka ta jest również świadectwem tego, że o bardzo ważnych sprawach można mówić nie tylko z powagą, lecz także z humorem.


Szczegóły: Czy chrześcijanin może być buddystą? - Konarski Jacek

Tytuł: Czy chrześcijanin może być buddystą?
Autor: Konarski Jacek
Wydawnictwo: Kos
ISBN: 9788376491165
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 264
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.32 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: