Bagnety Republiki Motywacja i taktyka armii rewolucyjnej Francji 1791-1794

Książka

Bagnety Republiki
Motywacja i taktyka armii rewolucyjnej Francji 1791-1794

  • Wydawnictwo: Napoleon V
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788365652355
  • Ilość stron: 350
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 80,00 PLN
Nasza cena 63,85 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 80,00 PLN
Nasza cena 63,85 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Bagnety Republiki - John Lynn

Pod względem znaczenia w historii niewiele triumfów na polu bitwy dorównuje zwycięstwom odniesionym przez armie rewolucyjnej Francji. Gdyby nie sukces republikańskiego oręża, cudzoziemscy wrogowie, którzy grozili przywróceniem ancien régime?u we Francji, zahamowaliby wielkie polityczne i społeczne dzieło Rewolucji. W tym samym czasie, w którym zabezpieczyły Rewolucję, siły te odmieniły również charakter wojny w Europie. Bezprecedensowe zaangażowanie i wysiłek narodu francuskiego zakończyły epokę wojen dynastycznych i zapoczątkowały erę wojen narodowych.
Moje studium bada motywację i taktykę żołnierzy, którzy stanęli w obronie swojej ojczyzny w kluczowych pierwszych latach wojny. Skupia się na walce lub dokładniej: na skuteczności bojowej. Po pierwsze jest historią szczegółów, analizą składu, dowodzenia, dyscypliny, edukacji, doktryny, szkolenia i stylu walki armii. Po drugie, jest analizą charakteru motywacji oddziału i relacji pomiędzy motywacją a taktyką batalionów w polu.
Ponieważ ostatecznie poruszono tu tradycyjny problem ? jak żołnierze radzili sobie w bitwie ? wiele z zadanych pytań zostało postawionych już wcześniej, lecz szukałem odpowiedzi w nowy sposób. Dyskusję kształtują teorie spójności oddziału i skuteczności bojowej zapożyczone z nauk społecznych. Podkreślają takie rzadko brane pod uwagę czynniki, jak poczucie indywidualnej wartości, wspólne przekonania i standardy narzucone przez grupę. Bogaty dorobek ?nowej historii wojskowości? dostarcza świeżych informacji i spostrzeżeń. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia ukazało się kilka dobrych prac, w których zbadano armię francuską ze społecznego, politycznego lub instytucjonalnego punktu widzenia. Korzystałem z nich i mam nadzieję, że moja własna praca je uzupełnia. Moim celem było zintegrowanie ich ustaleń z badaniem żołnierzy pod ostrzałem. Przy rekonstrukcji samego systemu taktycznego moje badania opierały się na podejściu ilościowym opracowanym w celu wykroczenia poza wąskie doświadczenia i subiektywne oceny poszczególnych zwolenników tego czy innego punktu widzenia.


Szczegóły: Bagnety Republiki - John Lynn

Tytuł: Bagnety Republiki
Podtytuł: Motywacja i taktyka armii rewolucyjnej Francji 1791-1794
Autor: John Lynn
Wydawnictwo: Napoleon V
ISBN: 9788365652355
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 350
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.805 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: