Miś Uszatek

Książka

Miś Uszatek

  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788310130006
  • Ilość stron: 240
  • Format: 24.5x19.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Jutro (poniedziałek 2021-12-06)
Cena 64,90 PLN
Nasza cena 44,98 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 64,90 PLN
Nasza cena 44,98 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Miś Uszatek - Czesław Janczarski

Miś Uszatek w 2017 roku obchodzi 60. urodziny!
Z tej okazji postanowiliśmy przygotować specjalne wydanie jego przygód, zawierające trzy najpopularniejsze tomy opowiadań z kompletem ilustracji. Postać Misia Uszatka po raz pierwszy pojawiła się w opowiadaniach publikowanych w czasopiśmie dla najmłodszych "Miś". Imię Uszatkowi nadały dzieci w wyniku konkursu, a postać stworzyli pisarz Czesław Janczarski i ilustrator Zbigniew Rychlicki. Pierwsza książka o jego przygodach została wydana w 1960 pod tytułem "Przygody i wędrówki Misia Uszatka". W kolejnych latach ukazały się jeszcze cztery tomy. To był jednak dopiero początek popularności misia o klapniętym uszku. W 1975 roku Semafor rozpoczął produkcję lalkowego serialu, który do 1987 roku liczył już 104 odcinki i okazał się prawdziwym hitem. Imieniem Misia nazywano przedszkola i klubiki, książki tłumaczono na języki obce, był bohaterem audycji radiowych i programów telewizyjnych w Polsce i na świecie.


Czesław Janczarski ( ur. 1911 - zm. 1971) - poeta, tłumacz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Studiował na Wydziale Matematyczno-Fizycznym uniwersytetu we Lwowie i na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył filologię polską. Był animatorem grupy poetyckiej "Wołyń". Zadebiutował zbiorem "Akwarelą: poezje" w 1933 roku. Pierwszy wiersz dla dzieci opublikował w pisemku "Słonko" w 1936 roku. Od tego czasu stale współpracował z pismami dziecięcymi "Poranek", "Płomyczek" i "Mały Płomyczek", dla których tłumaczył również teksty z języka rosyjskiego. Pracował w wydawnictwach "Czytelnik" i "Nasza Księgarnia", a także jako redaktor audycji poetyckich w Polskim Radiu. Był założycielem i redaktorem naczelnym pisma dla najmłodszych "Miś". Opublikował ponad 90 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pisanych wierszem lub prozą, nie licząc publikacji w prasie, radiu i telewizji. Wśród jego wielokrotnie wznawianych utworów dla dzieci trzeba wymienić "Jak Wojtek został strażakiem", "Gdzie mieszka bajeczka", "Płynie Wisła, płynie..." oraz najbardziej lubiany i znany cykl o przygodach Misia Uszatka. Był laureatem licznych nagród. W 1957 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za twórczość dla dzieci.


Zbigniew Rychlicki (ur. 1922 - zm. 1989) - wybitny ilustrator i twórca plakatów, wieloletni dyrektor do spraw artystycznych Instytutu Wydawniczego "Nasza Księgarnia". Odpowiadał również za stronę graficzną czasopisma "Miś". Laureat m.in. Nagrody im. Hansa Christiana Andersena (1982) przyznawanej przez IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu. Spośród jego najsłynniejszych prac należy wymienić ilustracje do "Proszę słonia" Ludwika Jerzego Kerna, "Plastusiowego pamiętnika" Marii Kownackiej, "Czarnoksiężnika ze Szmaragdowego Grodu" i innych powieści o krainie Oz Lymana Franka Bauma. Najwięcej rozgłosu przyniósł mu jednak wizerunek znanego wszystkim dzieciom misia o klapniętym uszku. Niedawno w serii "Mistrzowie ilustracji" Wydawnictwa Dwie Siostry ukazał się "Michałek z pudełka od zapałek" Ericha Kästnera z pracami Zbigniewa Rychlickiego - pierwotnie wydany przez Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia" (1966).
Szczegóły: Miś Uszatek - Czesław Janczarski

Tytuł: Miś Uszatek
Autor: Czesław Janczarski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ISBN: 9788310130006
Tłumacz: -
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 240
Format: 24.5x19.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.77 kg
Podobne do: Miś Uszatek - Czesław JanczarskiPromocje