Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie

Książka

Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie

  • Wydawnictwo: Wolters Kluwer
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788380928114
  • Ilość stron: 188
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Jutro (piątek 2020-10-23)
Cena 69,00 PLN
Nasza cena 54,96 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 69,00 PLN
Nasza cena 54,96 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie - Paweł Kopijer

Praktyczny przewodnik "krok po kroku" po planowaniu i realizacji projektów szkoleniowych, zawierający narzędzia i komentarz wdrożeniowy.

Polityka szkoleniowa wielu organizacji nadal jest nastawiona na sprawną realizację szkoleń, tymczasem chodzi o to, by była efektywnym narzędziem biznesowym pozwalającym firmie rentownie inwestować w coraz istotniejszy element przewagi konkurencyjnej, jakim są ludzie. Kierunek transformacji zarządzania szkoleniami jest więc oczywisty - maksymalna procesowość oraz ścisłe nastawienie na biznes. Niniejsza publikacja prezentuje właśnie takie podejście do szkoleń. Jej główne założenia są następujące:

- szkolenia mają przynosić organizacji konkretne korzyści biznesowe, gdyż są inwestycją, nie kosztem,

- uczestnicy szkoleń i ich bezpośredni przełożeni muszą rozumieć wagę efektywnego partnerstwa ze szkoleniowcami i wspierać cały proces,

- w szkoleniu kluczowe jest nie zyskanie kompetencji, tylko ich wykorzystanie na stanowisku pracy,

- ocena efektywności każdego projektu szkoleniowego jest konieczna,

- szkolenie powinno być rentowne, tak jak wszystkie inne inwestycje.Takie podejście do zarządzania szkoleniami może wydawać się trudne w realizacji, dlatego układ tej publikacji został tak pomyślany, aby maksymalnie wesprzeć narzędziowo profesjonalistę w zaplanowaniu wszystkich kluczowych procesów polityki szkoleniowej. Zebrana tu wiedza oraz zaprezentowane przykłady pozwolą zarówno na stworzenie od podstaw profesjonalnego systemu szkoleniowego, jak i na kompleksowy audyt oraz usprawnianie już funkcjonujących systemów.

Publikacja zawiera szczegółowy opis kompletnej procedury realizacji projektu szkoleniowego (opartej na nowatorskim modelu SEB® - Standard of Education in Business) wraz z narzędziami i przykładami ilustrującymi ich zastosowanie. Składają się na nią także liczne tabele, schematy, formularze, listy kontrolne i zestawienia.

Adresaci:

Ponieważ cel publikacji stanowi dostarczenie całościowej i użytecznej "instrukcji z narzędziami", jest ona przeznaczona dla praktyków zajmujących się zarządzaniem ludźmi, w szczególności dla specjalistów w dziedzinie szkoleń oraz zarządzania rozwojem pracowniczym. Może też być przydatna dla studentów zarządzania zasobami ludzkimi i kierunków pokrewnych.


Szczegóły: Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie - Paweł Kopijer

Tytuł: Zarządzanie szkoleniami. Jak skutecznie realizować politykę szkoleniową w firmie
Autor: Paweł Kopijer
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788380928114
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 188
Oprawa: miękka
Promocje