Angielscy męczennicy reformacji

Książka

Angielscy męczennicy reformacji

  • Wydawnictwo: Prohibita
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788365546074
  • Ilość stron: 156
  • Format: 19.5x12.4
  • Oprawa: Koperta
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 25,00 PLN
Nasza cena 19,16 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 25,00 PLN
Nasza cena 19,16 PLN
Oszczędzasz 23%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Angielscy męczennicy reformacji - Badeni Jan

W książce tej poznajemy losy wybranych, niezłomnych Anglików, którzy ? mimo powszechnej apostazji w ich ojczyźnie ? pozostali wierni prawdziwej religii i za tę wierność ponieśli śmierć męczeńską. Beatyfikował ich papież Leon XIII, współczesny autorowi, stąd w tekście nazywani są błogosławionymi.
25 października 1970 roku papież Paweł VI kanonizował czterdziestu męczenników Anglii i Walii, którzy ponieśli śmierć za wiarę katolicką w latach 1535-1679. Wśród ogłoszonych wówczas świętymi jest Edmund Campion, główny bohater tej opowieści oraz dziesięciu innych jezuitów, którzy w XVI i XVII wieku oddali życie za posłuszeństwo Chrystusowi, dogmatom i Ojcu Świętemu, a także ? co warto podkreślić ? w intencji nawrócenia Anglii. Są wśród nich także inni kapłani, zakonnicy oraz bohaterscy świeccy, którzy kierowali się w życiu ewangeliczną zasadą, iż kiedy chodzi o rzeczy najważniejsze ? ?trzeba bardziej słuchać Boga, niż ludzi?.

* * *

Żywot każdego z męczenników angielskich, jest otwartą księgą, uczącą nas najszczytniejszych cnót chrześcijańskich, zapalającą do wykonania tych cnót mimo i wbrew wszelkim trudnościom i przeszkodom. Da Bóg ? i nasze walki i cierpienia nie pójdą na marne, jeżeli w walkach tych i w znoszeniu cierpień będziemy się starali wstępować choć z daleka w ślady błogosławionych męczenników angielskich, zapatrując się na ich gorącą wiarę, żelazną pracę, wytrwałość w przeciwnościach i niczym nie dającą się złamać ufność w miłosierdziu Bożym. I do nas, do całego katolickiego Kościoła, jakby proroczym duchem natchniony, papież Leon XIII wyrzekł o Anglii: ?A ty Anglio, ze krwi tej męczeńskiej powstać masz, a próżną nie będzie tak droga śmierć dobrych synów twoich, gdy ci źli albo się nawrócą, albo je Bóg wytraci?.

Fragment Wstępu


Szczegóły: Angielscy męczennicy reformacji - Badeni Jan

Tytuł: Angielscy męczennicy reformacji
Autor: Badeni Jan
Wydawnictwo: Prohibita
ISBN: 9788365546074
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 156
Format: 19.5x12.4
Oprawa: Koperta
Waga: 0.16 kg
Promocje