Godzina wychowawcza Rozmowy o polskiej szkole

Książka

Godzina wychowawcza
Rozmowy o polskiej szkole

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788380494572
  • Ilość stron: 160
  • Format: 14.0x22.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,01 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 39,90 PLN
Nasza cena 26,01 PLN
Oszczędzasz 34%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Godzina wychowawcza - Szyłło Aleksandra

Temat nauki i wychowania nigdy nie traci aktualności: przez system edukacji przechodzą kolejne pokolenia i właśnie tam, w szkole, kształtują się przyszli obywatele. A przynajmniej tak powinno być. Tymczasem kolejne reformy i próby udoskonalenia systemu wcale nie sprawiają, że szkoły stają się lepsze. Rodzice, nauczyciele i wreszcie uczniowie mają tylko wrażenie pogłębiającego się chaosu, a niektórzy nie wahają się porównywać współczesnej szkoły do koszar czy więzienia. Aleksandra Szyłło postanowiła zbadać, dlaczego polska edukacja od lat zmaga się z tak poważnymi problemami, oraz zapytać, jaka mogłaby i powinna być nasza szkoła. Jej rozmówcy, specjaliści od edukacji i wychowania, odpowiadają na pytania, ?dlaczego jest, jak jest?? i ?co zrobić, żeby było inaczej??, ale przywołują też wspomnienia i dzielą się własnymi doświadczeniami. Mówią o tym, po co nam szkoła, a przede wszystkim ? wychowanie.

Bo czy nie wystarczy taka demokracja w szkole, że uczniowie wybiorą, dokąd chcą jechać na wycieczkę i jakie plakaty powieszą sobie w korytarzu? No nie, właśnie nie wystarczy. Demokracji można uczyć tylko poprzez jej głębokie doświadczenie, a nie rozmawianie o niej. I to doświadczenie musi dotyczyć zasadniczych spraw.
Krystyna Starczewska

Szkoły nie znosiłem, ale nawet w bezsensownych instytucjach zdarzają się czasami wspaniali ludzie.
Jacek ?Jac? Jakubowski

Szkoła sama też musi się uczyć. Nie tylko wymagać, by dzieci się uczyły.
Łukasz Ługowski

To, co powinniśmy dać dzieciom, to zdolność do podejmowania trudnych prób, szukania różnych możliwości rozwiązywania problemu, zdolność do podejmowania decyzji. Wiarę, że coś znaczą, a w związku z tym mogą coś zrobić dla rodziny, sąsiedztwa i społeczeństwa.
Jacek Strzemieczny

Przede wszystkim powiem banalnie: trzeba lubić tę pracę! Wierzyć w jej sens.
Romuald Sadowski

Dobra szkoła to nie ta, do której chodzą uczniowie wykazujący się największymi osiągnięciami w skali bezwzględnej, tylko ta, w której uczniowie robią największy postęp w stosunku do tego, z czym przyszli. Być lepszym od samego siebie ? to jest sukces dostępny dla każdego!
Maria Mach

W swojej pracy zawodowej odkryłam, jak ważne jest mieć rodziców jako sojuszników, jak wiele można się dowiedzieć o swoich uczniach i uniknąć wielu błędów i niepowodzeń.
Elżbieta Piotrowska-Gromniak


Szczegóły: Godzina wychowawcza - Szyłło Aleksandra

Tytuł: Godzina wychowawcza
Podtytuł: Rozmowy o polskiej szkole
Autor: Szyłło Aleksandra
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380494572
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 160
Format: 14.0x22.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.272 kg
Promocje