Mięso pełne kłamstw Jak nie dać się otruć przemysłowi mięsnemu

Książka

Mięso pełne kłamstw
Jak nie dać się otruć przemysłowi mięsnemu

  • Wydawnictwo: Vital
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788365404695
  • Ilość stron: 340
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
do 3 dni roboczych + czas dostawy
Cena 49,40 PLN
Nasza cena 34,26 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,40 PLN
Nasza cena 34,26 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Mięso pełne kłamstw - Grimm Hans-Ulrich

Polacy są w zdecydowanej większości mięsożerni. Wieprzowina, drób, wołowina i ryby królują na naszych stołach, a w ostatnich latach dołączają do nich coraz powszechniejsze i łatwiej dostępne owoce morza w różnym wydaniu. Nie wyobrażamy sobie niedzielnego obiadu bez mięsa, a wielu z nas spożywa je częściej niż raz dziennie. Pytanie jednak, czemu nagle zaczęliśmy z tego powodu chorować
Dziennikarz śledczy, którego badania sprawiły, że wiele wynalazków spożywczych potentatów nie zostało wprowadzonych do masowej dystrybucji, przedstawia niewygodną prawdę o związku między chorobami ludzi, a masową hodowlą zwierząt. Dzięki niemu poznasz związek między kiełbasą a cukrzycą oraz salami a plagą bezpłodności. Obalone zostają również mity, takie jak ten o mleku wzmacniającym kości. Dowiesz się, skąd biorą się bóle głowy, depresja i spowolnienie pracy żołądka oraz poznasz cudowną moc zup.
Jak się okazuje, nabiał może powodować raka, a współczesne fermy drobiu są prawdziwymi wylęgarniami zarazków. Kurczaki dostępne w sklepach nie mają wiele wspólnego z naturą, a w marketach czyhają na każdego bakterie odporne na działanie antybiotyków. Poznasz mroczne strony sushi i przyczyny, dla których inwestorzy wybierają ryzykowne innowacje. Uświadomisz sobie skalę nieuczciwych praktyk i przyczyny, dla których zarówno ludzie władzy, jak i sponsorowani przez koncerny naukowcy, umywają ręce od odpowiedzialności za zdrowie konsumentów.
Cała prawda o mięsie!


Szczegóły: Mięso pełne kłamstw - Grimm Hans-Ulrich

Tytuł: Mięso pełne kłamstw
Podtytuł: Jak nie dać się otruć przemysłowi mięsnemu
Autor: Grimm Hans-Ulrich
Wydawnictwo: Vital
ISBN: 9788365404695
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 340
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.418 kg
Promocje