Na złotym wybrzeżu

Książka

Na złotym wybrzeżu

  • Wydawnictwo: Ezop
  • Rok wydania: 2017
  • EAN: 9788365230164
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.4x20.9
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
do 3 dni roboczych + czas dostawy
Cena 35,90 PLN
Nasza cena 22,95 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 35,90 PLN
Nasza cena 22,95 PLN
Oszczędzasz 36%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Na złotym wybrzeżu - Flisar Evald

Marko Hladnik, syn słoweńskiego pisarza i podróżnika Igora Hladnika, wyrusza do Afryki w poszukiwaniu ojca, śladami jego niedokończonej książki, której maszynopis w zagadkowy sposób trafił do jego rąk. W tym samym czasie tropem innej książki Hladnika Biały jeździec, czarny koń podążają dwie pary z Europy, Słoweńcy, Peter i Silvija oraz Anglicy, Jack i Sally. Ich historie stykają się przypadkowo i wzajemnie przeplatają. Wędrówka do Złotego Wybrzeża wiedzie bohaterów przez Kamerun, Nigerię, Niger, Górną Woltę i Ghanę. W drodze spotykają tajemniczą młodą kobietę, która prowadzi z nimi wyrafinowaną grę, zmieniając imiona i tożsamość. Jest dzika, nieprzewidywalna i niebezpieczna, tak jak Afryka opisana w tej książce.
Dziennik podróży? Niewątpliwie tak, to zapis doświadczeń samego Flisara z jego podróży po Afryce Zachodniej w latach 80. Wnikliwy, obrazoburczy, niezwykle plastyczny, pozwalający czytelnikowi odkryć wszystkie smaki czarnego kontynentu. Ale też, a może przede wszystkim jest to kunsztownie skonstruowana powieść, w której Flisar powraca do swoich ulubionych egzystencjalnych tematów, stawiając pytania o sens ludzkiego życia i działania.
Powieść Na złotym wybrzeżu została przetłumaczona na język angielski, bengalski i czeski. W 2011 r. otrzymała nominację do nagrody Kresnik (słoweński Booker), zaś angielskie wydanie nominowano do najbardziej prestiżowej europejskiej nagrody The Dublin IMPAC International Literary Prize. Redakcja czasopisma ?The Iris Times? zaliczyła ją do trzynastu najlepszych europejskich książek o Afryce.


Szczegóły: Na złotym wybrzeżu - Flisar Evald

Tytuł: Na złotym wybrzeżu
Autor: Flisar Evald
Wydawnictwo: Ezop
Kod paskowy: 9788365230164
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 320
Format: 13.4x20.9
Oprawa: Twarda
Waga: 0.455 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Flisar Evald (2)