Homo ethicus homo moralis Marii Ossowskiej koncepcja socjologii moralności

Książka

Homo ethicus homo moralis
Marii Ossowskiej koncepcja socjologii moralności

  • Wydawnictwo: Scholar
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788373838758
  • Ilość stron: 256
  • Format: 14.7x20.9
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2 - 3 dni robocze + czas dostawy
Cena 37,80 PLN
Nasza cena 33,09 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 37,80 PLN
Nasza cena 33,09 PLN
Oszczędzasz 12%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Homo ethicus homo moralis - Misztal Wojciech

Książka Wojciecha Misztala poświęcona jest krytycznemu omówieniu i analizie poglądów jednej z najważniejszych postaci polskiej humanistyki i nauk społecznych XX w., jaką bez wątpienia była Maria Ossowska. Twórczość pisarska tej intelektualistki, twórczyni podstaw naukowego badania zjawisk moralnych, jej oddziaływanie na polską socjologię i nauki humanistyczne ? a wciąż żyją jej uczniowie i kontynuatorzy, choć sama Ossowska zmarła w 1974 r. ? od dawna zasługują na wnikliwe studium i całościową analizę. Dobrze zatem się stało, że wreszcie otrzymujemy taką kompletną i kompetentną biografię intelektualną, potrzebną środowisku akademickiemu, ale też ? dzięki przystępnej formie ? mającą szansę dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców.
Maria Ossowska rozpoczęła swoją podróż intelektualną jako badaczka związana z neopozytywistyczną szkołą lwowsko-warszawską (?), fascynując się w tym wczesnym okresie analizami logiczno-semantycznymi, a zakończyła prekursorskim projektem nowoczesnego programu socjologii moralności. (?) Istotą tej koncepcji jest badanie moralności jako zjawiska społecznego, opisywanie i analizowanie norm i wartości moralnych jako czynnika, który jest przez życie społeczne kształtowany, ale też ? z drugiej strony ? jako czynnika, który wpływa na życie społeczne, gospodarcze, relacje międzyludzkie itd.
dr hab. Wojciech Pawlik, prof. UW


Wojciech Misztal, ur. 1962, dr hab., socjolog, pracuje w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kierownik Zakładu Socjologii Gospodarki i Organizacji. Jego zainteresowania naukowe zainspirowane twórczością Marii Ossowskiej (Wzór demokraty) oscylują wokół problematyki społeczeństwa obywatelskiego i dialogu obywatelskiego.


Szczegóły: Homo ethicus homo moralis - Misztal Wojciech

Tytuł: Homo ethicus homo moralis
Podtytuł: Marii Ossowskiej koncepcja socjologii moralności
Autor: Misztal Wojciech
Wydawnictwo: Scholar
ISBN: 9788373838758
Liczba tomów: 1
Numer tomu: 1
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 256
Format: 14.7x20.9
Oprawa: Miękka
Waga: 0.366 kg
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: