Słowikowa i Masa Twarzą w twarz

Książka

Słowikowa i Masa
Twarzą w twarz

  • Wydawnictwo: Prószyński Media
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788381230476
  • Ilość stron: 240
  • Format: 12.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 36,00 PLN
Nasza cena 27,31 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 36,00 PLN
Nasza cena 27,31 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Słowikowa i Masa - Górski Artur

On ? jeden z najbardziej wpływowych gangsterów polskiej mafii. Ona ? żona słynnego bossa, po upadku grupy pruszkowskiej oskarżona o kierowanie grupą przestępczą. Masa i Słowikowa ? dwa przeciwległe bieguny kryminalnego podziemia, od lat uważani za nieprzejednanych wrogów, którzy nigdy nie podadzą sobie ręki. Mąż Moniki Banasiak, Andrzej Z. Słowik, był jednym z tych, którzy uważali Masę za największe zagrożenie dla potęgi Pruszkowa. Ale to Masa sprawił, że Słowik i zarząd mafii, trafili na długie lata do więzienia, a życie rodzinne Moniki legło w gruzach. A jednak wrogowie spotykają się i to co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, staje się faktem: rozmawiają szczerze, próbując zrozumieć swoje racje. On ujawnia, dlaczego zdecydował się pogrążyć swoich niedawnych kolegów. Ona ? dlaczego odeszła od Słowika, i z jakimi bolesnymi konsekwencjami to było związane. Ta rozmowa, w obecności Artura Górskiego, to nie jest śniadanie mistrzów ? to raczej spóźniona kolacja ludzi, którzy wydobyli się z piekła mafii i próbują odnaleźć drogę w normalnym świecie.

Artur Górski ? dziennikarz, pisarz, autor bestsellerowej rozmowy z Jarosławem Sokołowskim ?Masa o kobietach polskiej mafii?, nagrodzonej Bestsellerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu, kolejne tomy ? ?Masa o pieniądzach polskiej mafii?, ?Masa o porachunkach polskiej mafii?, ?Masa o bossach polskiej mafii?, ?Masa o kilerach polskiej mafii? i ?Masa o żołnierzach polskiej mafii? ? przez wiele miesięcy podbijały listy bestsellerów. Poza nimi napisał wiele powieści sensacyjnych, m.in. ?Gucci Boys?, ?Al Capone w Warszawie?, ?Zdrada Kopernika?, oraz pozycji z gatunku non-fiction: ?Świat tajnych służb?, ?Gang? i ?Pięść Dawida?. Specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Twórca magazynu ?Focus Śledczy?.
Jarosław Sokołowski ? pseudonim Masa, były przestępca, jeden z najbardziej wpływowych gangsterów tzw. grupy pruszkowskiej, od 2000 r. świadek koronny. W latach 90. blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. ?Pershingiem?. Skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom udało się pogrążyć ?Pruszków?.
Monika Banasiak ?Słowikowa? ? Monika Banasiak (z domu Zielińska), była żona jednego z bossów grupy pruszkowskiej Andrzeja Z. Słowika. Przez całą dekadę lat 90. Monika była dla mediów symbolem luksusu w hollywoodzkim stylu ? dziennikarze chętnie pisali o jej stylu życia, o strojach, które nosi, i jej ulubionych kosmetykach. Po aresztowaniu męża policja podejrzewała Monikę Banasiak o kierowanie grupą przestępczą. W 2013 roku została zatrzymana i trafiła na dwa i pół roku do aresztu przy ulicy Chłopickiego w Warszawie. W 2015 roku opuściła areszt za poręczeniem majątkowym i w trakcie procesu mogła odpowiadać z wolnej stopy. Po wyjściu na wolność postanowiła odmienić swoje życie ? w centrum Warszawy stworzyła gabinet kosmetyczny oraz rozpoczęła działalność jako doradca coachingowy. W 2016 roku ukazała się jej bestsellerowa książka "Królowa mafii".


Szczegóły: Słowikowa i Masa - Górski Artur

Tytuł: Słowikowa i Masa
Podtytuł: Twarzą w twarz
Autor: Górski Artur
Wydawnictwo: Prószyński Media
ISBN: 9788381230476
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 240
Format: 12.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.265 kg
Podobne do: Słowikowa i Masa - Górski ArturPromocje