PHP 7 Algorytmy i struktury danych

Książka

PHP 7 Algorytmy i struktury danych

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 9788328340855
  • Ilość stron: 312
  • Format: 17.0x23.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
3 - 5 dni robocze + czas dostawy
Cena 59,00 PLN
Nasza cena 41,05 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 59,00 PLN
Nasza cena 41,05 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: PHP 7 Algorytmy i struktury danych - Rahman Mizanur

Algorytmy i struktury danych leżą u podstaw programowania. Zrozumienie zasad rządzących tymi zagadnieniami jest koniecznym warunkiem opracowania prawidłowej i efektywnej aplikacji. Niestety, wielu programistów uznaje tę tematykę za zbyt złożoną czy zbyt banalną i nie poświęca jej wystarczającej uwagi. Takie podejście często się mści: modne narzędzia, frameworki czy technologie deweloperskie nie zapewnią sukcesu, jeśli projektant nie przemyśli zastosowanych algorytmów i struktur danych. Z tego obowiązku nie zwalniają nawet narzędzia wbudowane w język PHP!

Jeśli chcesz biegle posługiwać się algorytmami, wziąłeś do ręki właściwą książkę! Przedstawiono tu podstawy implementacji algorytmów i struktur danych w PHP, dzięki czemu poznasz rodzaje struktur i powody, dla których warto je wybierać, a także dowiesz się, gdzie i kiedy należy stosować poszczególne algorytmy. Znajdziesz tu dużo praktycznych przykładów, które uzupełniono rysunkami i wyczerpującym komentarzem. Przystępne i zrozumiałe wyjaśnienia ułatwią Ci szybkie przyswojenie prezentowanych koncepcji, nawet tak złożonych, jak programowanie dynamiczne, algorytmy zachłanne, algorytmy z nawrotami czy funkcyjne struktury danych.

Najważniejsze zagadnienia:
podstawy analizy algorytmów i struktur danych,
tablice, listy i drzewa,
stosy, kolejki i algorytmy rekurencyjne,
sortowanie, wyszukiwanie, sterty i kopce,
wsparcie ze strony PHP, w tym biblioteki PECL i Tarsana.
Algorytmy: poznaj, zrozum, stosuj!

Mizanur Rahman od 14 lat rozwija aplikacje w PHP. Jest znawcą Laravela, CodeIgnitera, Symfony, JavaScriptu, C, C++, Javy, Node.js, Socket.io i React.js. Jest właścicielem dwóch startupów technologicznych. Jest osobą niezwykle zaangażowaną w życie kilku społeczności programistycznych, takich jak PHPXperts, Agile Bangladesh czy Project Euler. Regularnie wygłasza referaty na różnych konferencjach i seminariach technologicznych. Wraz z żoną Nishą i dwoma synami, Adiyanem i Mikhaelem, mieszka w Dhace w Bangladeszu. Jego pasją są podróże po świecie.


Szczegóły: PHP 7 Algorytmy i struktury danych - Rahman Mizanur

Tytuł: PHP 7 Algorytmy i struktury danych
Autor: Rahman Mizanur
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328340855
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 312
Format: 17.0x23.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.5 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Rahman Mizanur (1)