Książka
  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788328339729
  • Ilość stron: 248
  • Format: 17.0x23.0
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 49,00 PLN
Nasza cena 33,45 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 49,00 PLN
Nasza cena 33,45 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Docker dla praktyków - Jeeva S. Chelladhurai, Vinod Singh, Pethuru Raj

Docker to platforma oparta na otwartym kodzie źródłowym. Jest dziś uważany za najważniejsze narzędzie do rozwijania aplikacji rozproszonych. Umożliwia przyspieszenie prac nad oprogramowaniem, ale również jego konfiguracją, wdrożeniem i dostarczeniem do klienta. Docker pozwala na skalowanie infrastruktury aplikacji w czasie rzeczywistym i poprawę wykorzystania zasobów. Technologia Dockera ułatwia budowę aplikacji dobrze przemyślanych, przetwarzających dane w sposób kontekstowy, rozproszonych i skupionych na konkretnym celu biznesowym. Pozwala też na uruchamianie tworzonej aplikacji na dowolnej platformie!

Niniejsza książka jest przeznaczona dla programistów i osób zarządzających procesem tworzenia aplikacji. Przedstawiono tu informacje potrzebne do rozpoczęcia pracy z Dockerem, wyjaśniono też terminologię i polecenia potrzebne do zarządzania kontenerami. Opisano proces budowy i publikacji obrazów Dockera, nie zabrakło również informacji o sposobach tworzenia prywatnych repozytoriów. W książce poruszono również zagadnienia związane z orkiestracją kontenerów za pomocą narzędzia Docker Compose, debugowaniem kontenerów i zabezpieczaniem ich za pomocą modułów AppArmor i SELinux. Ciekawym elementem jest opis kilku praktycznych zastosowań platformy, dzięki czemu łatwiej uświadomić sobie przyczyny rosnącej popularności tego rozwiązania.

W tej książce między innymi:

rozpoczynanie pracy z Dockerem
automatyczne budowanie obrazów Dockera
udostępnianie danych i związane z tym problemy
testowanie i debugowanie aplikacji
zagadnienia bezpieczeństwa i zarządzania konfiguracją Dockera
Docker ? nowy wymiar rozwoju aplikacji!
Jeeva S. Chelladhurai działa w branży IT od 20 lat. Specjalizuje się w DevOps i dostarczaniu rozwiązań mających postać chmury. Interesuje się centrami optymalizacji danych i rozwijaniem aplikacji za pomocą Dockera.

Vinod Singh od wielu lat tworzy oprogramowanie, projektuje architekturę systemów i testuje różne rozwiązania. Jego pasją są tworzenie oprogramowania w chmurze, rozwój sztucznej inteligencji i system Linux.

Dr Pethuru Raj jest głównym architektem w Reliance Jio Cloud, wcześniej był architektem infrastruktury chmury w indyjskim IBM Global Cloud Center of Excellence. W IT pracuje od ponad 17 lat, a od 8 lat zajmuje się również badaniami naukowymi.


Szczegóły: Docker dla praktyków - Jeeva S. Chelladhurai, Vinod Singh, Pethuru Raj

Tytuł: Docker dla praktyków
Autor: Jeeva S. Chelladhurai, Vinod Singh, Pethuru Raj
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328339729
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 248
Format: 17.0x23.0
Oprawa: Miękka
Waga: 0.402 kg
Promocje

Inne pozycje tego autora: Jeeva S. Chelladhurai, Vinod Singh, Pethuru Raj (1)