Kinezjologia edukacyjna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną

Książka

Kinezjologia edukacyjna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną

  • Wydawnictwo: UMCS
  • Rok wydania: 2017
  • ISBN: 9788322790274
  • Ilość stron: 254
  • Format: 17.0x23.8
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 37,80 PLN
Nasza cena 32,00 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 37,80 PLN
Nasza cena 32,00 PLN
Oszczędzasz 15%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kinezjologia edukacyjna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną - Wójcik Magdalena

Specyfika pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną zmusza pedagogów i terapeutów do ciągłych poszukiwań nowych metod pracy, które zachęcą dzieci do poznawania najbliższego otoczenia. Wymaga to jednak wielkiego wyczucia i zrozumienia problemu, by umiejętnie dostosować konkretne ćwiczenia do rodzaju zaburzeń u danego dziecka. Nie każda bowiem metoda może być wykorzystana w terapii dzieci z wszystkimi niepełnosprawnościami, nie oznacza to jednak, iż nie możemy z powodzeniem wykorzystywać pewnych jej elementów. Nie ma metody, która sprawdzałaby się w każdej sytuacji problemowej, którą można stymulować i usprawniać wszelkie zaburzenia rozwojowe - dlatego zadaniem pedagogów i terapeutów jest wyćwiczenie w sobie umiejętności doboru poszczególnych ćwiczeń do zamierzeń terapeutycznych. 

Jedną z metod, która może pomóc dzieciom w maksymalnym, na miarę ich możliwości, rozwoju tak ważnych umiejętności percepcyjno-motorycznych, jest kinezjologia edukacyjna.

Zaprezentowane w niniejszej pracy badania dotyczą znaczenia oraz stopnia efektywności kinezjologii edukacyjnej w rozwijaniu podstawowych umiejętności szkolnych u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w lekkim stopniu, a szczegółowe scenariusze zajęć terapeutycznych dają możliwość wdrożenia tych oddziaływań w proces edukacyjno-terapeutyczny. 

Publikacja ze względu na tematykę, adresowana jest do studentów kierunków pedagogicznych, zwłaszcza studentów pedagogiki specjalnej. Kierowana jest również do czynnych pedagogów specjalnych, psychologów, terapeutów, specjalistów terapii pedagogicznej, a także rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, poszukujących wskazówek, inspiracji i nowych możliwości właściwych oddziaływań terapeutycznych w trosce o jak najlepszy rozwój dziecka.


Szczegóły: Kinezjologia edukacyjna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną - Wójcik Magdalena

Tytuł: Kinezjologia edukacyjna w pracy z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną
Autor: Wójcik Magdalena
Wydawnictwo: UMCS
ISBN: 9788322790274
Języki: polski
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 254
Format: 17.0x23.8
Oprawa: Miękka
Waga: 0.488 kg
Promocje