Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet

Książka

Kwiaty w pudełku.
Japonia oczami kobiet

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788380496699
  • Ilość stron: 328
  • Format: 13.3x21.5 cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 44,90 PLN
Nasza cena 34,08 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 44,90 PLN
Nasza cena 34,08 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kwiaty w pudełku. - Bednarz Karolina

Japonia – dla większości Europejczyków kraj, w którym kobiety w kimonach kryją twarze za wachlarzami, a zapracowani mężczyźni produkują niezawodne samochody i najlepszy sprzęt elektroniczny na świecie. Ale zupełnie inaczej widzą Japonię tamtejsze kobiety: ich świat to miejsce nieoczywiste, pełne napięć i sprzeczności, gdzie tradycja i nowoczesność splotły się w ciasny węzeł – ról społecznych, ograniczeń i konwenansów, z których tylko niektórym udaje się wyzwolić.

 

Kobiety, które nie spełniają społecznych oczekiwań, nazywa się różnie: „przegranymi psami”, „kobietami kamieniami”, „świątecznym ciastem”. Jeszcze do niedawna ideałem dla wielu rodzin było wychowanie „córek w pudełkach” - chowanych przed zewnętrznym światem, żeby przejść szybko z domu rodziców do domu męża. Umierające z przemęczenia kobiety z przędzalni były „kwiatami narodu”. Żeńską drużynę siatkówki media nazywały „kwiatem igrzysk”. Kobiety w biurach przez długi czas nazywano „kwiatami biurowymi”, jak ikebanę, kwiatowe aranżacje w lobby dużych korporacji. Długo traktowano je jak bukiet, który można wyrzucić, jak dekorację, którą zmienia się wraz z nową porą roku.

 

Karolina Bednarz przygląda się Japonii krytycznie, ale z empatią, celnie wskazując bolączki i wyzwania, z którymi na co dzień mierzą się mieszkanki Kraju Kwitnącej Wiśni. I pokazuje siłę kobiet, które mimo różnych trudności, coraz głośniej mówią o swoich problemach. I coraz częściej mówią „dość”.


Szczegóły: Kwiaty w pudełku. - Bednarz Karolina

Tytuł: Kwiaty w pudełku.
Podtytuł: Japonia oczami kobiet
Autor: Bednarz Karolina
Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 9788380496699
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 328
Format: 13.3x21.5 cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.44 kg
Podobne do: Kwiaty w pudełku. - Bednarz KarolinaPromocje