Rok kamiennego lwa

Książka

Rok kamiennego lwa

  • Wydawnictwo: Marginesy
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788365780096
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.5x21.0 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 37,91 PLN
Nasza cena 25,57 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 37,91 PLN
Nasza cena 25,57 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Rok kamiennego lwa - Janusz Majewski

Zbrodnie, wojna i miłość.

Nadkomisarz Rafał Król pod nosem Gestapo i granatowej policji prowadzi prywatne śledztwo. Szuka mordercy ukochanej. Wspierany przez polskie podziemie, próbuje przy okazji zaprowadzić jako taki porządek w mieście pełnym mend, szuj i szmalcowników. Żaden inny detektyw nie miał bardziej pod górkę.

Atmosferę okupowanego Lwowa Janusz Majewski kreśli z pamięci. Barwnie i sugestywnie, bo dorastał na tych ulicach, z dynamiczną akcją i dowcipnymi dialogami, jak przystało na mistrza polskiego kina. Do ukochanego miasta wraca jednak w smutnych okolicznościach: wśród dzwonków tramwajów i dźwięcznego bałakania słychać stukot podzelowanych butów, antyżydowskie hasła i bezsilny ryk kamiennego lwa.

Charakterystyczne dzielnice i gmachy, lwowski bałak, intrygi polityczne, pięknie opisywane damsko-męska erotyka i ze znacznie większą wstrzemięźliwością – stosunki homoseksualne. Nie ma co ukrywać, główne postaci kryminału Majewskiego, to ludzie z krwi i kości.

– Jerzy Doroszkiewicz, „Polska The Times”

W Czarnym mercedesie jest wszystko, co powinien mieć dobry kryminał: splot wydarzeń nieuchronnie prowadzący do zbrodni, wartka akcja, kapitalnie zarysowane postaci, skrzętnie skrywane transakcje handlowe z gettem, oczywiście podziemie, wojskowe i gospodarcze, skomplikowane stosunki uczuciowe (z pikantnymi, a  nawet nieco szokującymi scenami), a w tle okupacyjne Warszawa i Lwów.

– Maria Grochowska, „Kurier Szczeciński”


Szczegóły: Rok kamiennego lwa - Janusz Majewski

Tytuł: Rok kamiennego lwa
Autor: Janusz Majewski
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788365780096
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 320
Format: 13.5x21.0 cm
Oprawa: miękka
Waga: 0.364 kg
Podobne do: Rok kamiennego lwa - Janusz MajewskiPromocje