C# 7.0 w pigułce

,

Książka

C# 7.0 w pigułce

,

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328340756
  • Ilość stron: 1024
  • Format: 24.5x17.0
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
2-3 dni robocze + czas dostawy
Cena 129,00 PLN
Nasza cena 89,02 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 129,00 PLN
Nasza cena 89,02 PLN
Oszczędzasz 30%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: C# 7.0 w pigułce - Albahari Joseph, Albahari Ben

C# jest uważany za flagowy projekt firmy Microsoft. Język ten charakteryzuje się niezwykłą elastycznością i wszechstronnością. Udostępnia wysokopoziomowe abstrakcje, takie jak wyrażenia, zapytania i kontynuacje asynchroniczne, ale też pozwala na korzystanie z mechanizmów niskopoziomowych. W efekcie dzięki takim konstrukcjom, jak własne typy wartościowe programisty czy opcjonalne wskaźniki, można znacząco zwiększyć wydajność aplikacji. Wersja 7.0 jest kolejną poważną aktualizacją języka. Zapoznanie się z tymi zmianami będzie bardzo ważne dla każdego programisty piszącego w C#.

Niniejsza książka jest kolejnym, uzupełnionym i zaktualizowanym wydaniem cenionego kompendium wiedzy o C#, CLR oraz o związanej z C# platformie. Napisano ją z myślą o programistach na co najmniej średnim poziomie zaawansowania. W zrozumiały, a równocześnie dogłębny sposób wyjaśniono takie trudne kwestie, jak współbieżność, bezpieczeństwo i domeny aplikacji. Informacje o nowych składnikach języka C# 6.0 i 7.0, a także o związanej z nim platformie zostały oznaczone. Szczególnie istotny z punktu widzenia programisty może okazać się rozdział o nowym kompilatorze Roslyn, zwanym kompilatorem usługowym.

Najważniejsze zagadnienia ujęte w książce:

składnia, typy oraz zmienne C#
wskaźniki, przeciążanie operatorów i wiązanie dynamiczne
programowanie współbieżne i asynchroniczne, praca z wątkami i programowanie równoległe
rdzenne technologie i techniki platformy .NET Framework, w tym LINQ, XML, kolekcje, kontrakty kodu, zarządzanie pamięcią, refleksja, programowanie dynamiczne
kompilator Roslyn, w tym jego architektura, struktura drzewa składni i model semantyczny
C# w nowej odsłonie - nowoczesny język dla profesjonalistów!
Joseph Albahari jest autorem kilku książek dotyczących C# oraz LINQ. Napisał też LINQPad, popularny program do testowania zapytań LINQ.

Ben Albahari kilka lat był kierownikiem programowym w Microsofcie, gdzie pracował przy kilku projektach, np. .NET Compact Framework i ADO.NET. Był też jednym z założycieli firmy Genamics, zajmującej się produkcją narzędzi dla programistów C# i J++ oraz oprogramowania do analizy DNA i sekwencjonowania białek. Jest autorem i współautorem kilku książek dotyczących C#.


Szczegóły: C# 7.0 w pigułce - Albahari Joseph, Albahari Ben

Tytuł: C# 7.0 w pigułce
Autor: Albahari Joseph, Albahari Ben
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328340756
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 1024
Format: 24.5x17.0
Oprawa: Twarda
Waga: 1.39 kg
Promocje