Książka
  • Wydawnictwo: Egmont komiksy
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328134393
  • Ilość stron: 264
  • Format: 22.4x23.3
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 99,99 PLN
Nasza cena 74,28 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 99,99 PLN
Nasza cena 74,28 PLN
Oszczędzasz 25%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nieskończony kryzys DC Deluxe - Johns Geoff, Jimenez Phil, Pérez George, Ordway Jerry, Reis Ivan

Po 20 latach, które minęły od wydania serii Kryzys na nieskończonych ziemiach Marva Wolfmana i George’a Péreza, wydawnictwo DC Comics postanowiło jeszcze raz odnowić swoje uniwersum. Miało to uzasadnienie zarówno merytoryczne, jak i praktyczne. Pewne watki wymagały wyprostowania, a czytelnicy zatęsknili za niektórymi uśmierconymi wcześniej postaciami. Ale powstawaniu Nieskończonego kryzysu można też przypisać głębszą motywację. Wydawcom i autorom zaangażowanym w wymyślenie serii będącej hołdem dla monumentalnego dzieła Wolfmana towarzyszyły stosunkowo świeże emocje po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 roku.

Amerykanie zrozumieli, że w sytuacji ogólnonarodowego zagrożenia są w stanie się zjednoczyć, a wielu z nich wykazało się niezwykłym bohaterstwem. Jak wspomina redaktor Dan DiDio we wstępie do tego albumu, w DC Comics zadawano sobie retoryczne pytanie: „Czy od bohaterów naszego uniwersum powinniśmy oczekiwać mniejszego poświęcenia?. Odpowiedź oczywiście brzmiała: Nie. Dlatego też, chociaż seria ma wymaganą fabularnie liczbę śmierci i zniszczenia, prawdziwa opowieść dotyczy determinacji i poświęcenia koniecznego do odgrywania roli bohatera w uniwersum DC"".

Nieskończony kryzys to apokaliptyczna opowieść o tym, jak OMAC-i – roboty Brata Oko – szaleją na ulicach, magia umiera, złoczyńcy się jednoczą, a w kosmosie trwa wojna. Pośrodku tego wszystkiego troje największych bohaterów – Superman, Batman i Wonder Woman – dochodzi do wniosku, że nie potrafią się już dogadać. W takiej właśnie chwili powracają dawno zaginieni bohaterowie z przeszłości. I za wszelką cenę chcą naprawić wszystko, co popsuło się w tym wszechświecie... Niektórzy bohaterowie powrócą, inni umrą, a uniwersum DC już nigdy nie będzie takie samo! Album ze scenariuszem uwielbianego przez fanów Geoffa Johnsa (Liga Sprawiedliwości, Flashpoint – Punkt krytyczny, Shazam!, Wieczne zło) i rysunkami niezwykle utalentowanego artysty Phila Jimeneza (Otherworld, New X-Men).

W tomie znajdują się również prace George’a Péreza, Jerry’ego Ordwaya i Ivana Reisa, a także rozmowa z twórcami, plansze niewykorzystane w produkcji oraz wprowadzenie redaktora naczelnego DC Comics, Dana DiDio. "


Szczegóły: Nieskończony kryzys DC Deluxe - Johns Geoff, Jimenez Phil, Pérez George, Ordway Jerry, Reis Ivan

Tytuł: Nieskończony kryzys DC Deluxe
Autor: Johns Geoff, Jimenez Phil, Pérez George, Ordway Jerry, Reis Ivan
Wydawnictwo: Egmont komiksy
Seria: DC DELUXE
ISBN: 9788328134393
Tytuł oryginału: Infinite Crisis
Tłumacz: Sidorkiewicz Tomasz
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 264
Format: 22.4x23.3
Oprawa: Twarda
Waga: 1.04 kg
Podobne do: Nieskończony kryzys DC Deluxe - Johns Geoff, Jimenez Phil, Pérez George, Ordway Jerry, Reis IvanPromocje

Inne pozycje tego autora: Johns Geoff, Jimenez Phil, Pérez George, Ordway Jerry, Reis Ivan (1)