Nawrócony

Książka

Nawrócony

  • Wydawnictwo: Sonia Draga
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381104906
  • Ilość stron: 384
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 38,90 PLN
Nasza cena 25,91 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 38,90 PLN
Nasza cena 25,91 PLN
Oszczędzasz 33%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Nawrócony - Ali Eteraz

Bezlitosny, skłaniający do bolesnych refleksji i brutalnie zabawny "Nawrócony" jest nie tylko wynaturzoną panoramą muzułmańskiej Ameryki, ale też jedną z najbardziej przenikliwych powieści o samej Ameryce, jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Molly Crabapple

Pełna mrocznego humoru, prowokująca i przenikliwa powieść!

Wstrząsający obraz współczesnej Ameryki, ukazanej z perspektywy człowieka, który pragnie za wszelką cenę zachować swoją tożsamość i poczucie przynależności.

M. opiekuńczy mąż, wiodący monotonne życie dandys i potomek muzułmańskich imigrantów porzucił wiarę przodków. Mężczyzna niczego tak bardzo nie pragnie, jak podejmować gości na przyjęciach w swoim domu i płodzić dzieci, które przyjdą na świat jako pełnoprawni Amerykanie. Kiedy jego życie stopniowo się rozpada przewlekle chora żona, serdeczny przyjaciel pogrążony w rozpaczy i szef niweczący jego karierę zawodową daje się wciągnąć w wir podziemnego życia Filadelfii, gdzie napotyka ludzi, którzy też zmagają się z następstwami wojny z terroryzmem. Otoczony przez producentów pornografii, nawróconych na islam neofitów, punków i zapaśników M. mierzy się ze swoją egzystencjalną degradacją i życiem obywatela drugiej kategorii.

Eteraz odmalowuje obraz naszego imperium z taką samą erotyczną tęsknotą i czarnym, zdemoralizowanym humorem, jakim sześćdziesiąt lat temu Nabokov posłużył się w Lolicie. Ale podczas gdy akcja dzieła Nabokova rozgrywa w okresie radosnego rozkwitu Ameryki, Eteraz ukazuje ten kraj na tle nowego, napiętego porządku świata. Tutaj seks, pieniądze i przemoc stanowią zagrożenie dla poczucia tożsamości, które podlega nieoczekiwanym przemianom, i ani miłość, ani bóg nie zapewniają jej schronienia.


Szczegóły: Nawrócony - Ali Eteraz

Tytuł: Nawrócony
Autor: Ali Eteraz
Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 9788381104906
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 384
Promocje

Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: