Wszechświat krok po kroku

Książka

Wszechświat krok po kroku

  • Wydawnictwo: Copernicus Center Press
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788378863984
  • Ilość stron: 312
  • Format: 16.3x24.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 59,90 PLN
Nasza cena 44,94 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 59,90 PLN
Nasza cena 44,94 PLN
Oszczędzasz 24%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wszechświat krok po kroku - Lamża Łukasz

Cytat z Norwida "odpowiednie dać rzeczy słowo" był wielokrotnie nadużywany do różnych celów. W odniesieniu do tej książki jest na swoim miejscu: "Rzeczą" jest piękno Wszechświata i wszystkich jego części. Tej "rzeczy" autor dał odpowiednie - naprawdę piękne - słowo.

MICHAŁ HELLER

Wszechświat krok po kroku to pierwsza na polskim rynku książka, która tak szczegółowo, a jednocześnie tak przystępnie opisuję historię Wszechświata: od skali kosmicznej, przez planetarną, po świat istot żywych. Każdy kilkudziesięciu krótkich, bogato ilustrowanych rozdziałów prowadzi czytelnika jeden krok dalej, budując na rozdziałach wcześniejszych. W ten sposób opisana zostaje "architektura" ewoluującego świata: złożona, piękna, niemal artystyczna, a przy tym głęboko logiczna i zrozumiała - każdy kolejny proces i obiekt powstaje na bazie tego, co go poprzedza. Książka wprowadza czytelników w poziom wiedzy o świecie, który zwykle nie jest osiągany w tekstach popularnonaukowych. Opisane są tu więc - i starannie zilustrowane - między innymi mechanizm generowania pola magnetycznego Słońca, "anatomia" ziarenka pyłu galaktycznego, kolejne etapy powstawania krateru uderzeniowego, a także 28 głównych grup pierwotniaków. Autor przekonuje, że są to w istocie rzeczy łatwe do zrozumienia i warte poznania, choć często zakryte przed nami przez żargon naukowy. Mają jednak sens - i ujawniają swoje wewnętrzne piękno - jeśli się je ujrzy jako epizody jednej Wielkiej Opowieści.

Łukasz Lamża - doktor filozofii, specjalizujący się w filozofii przyrody. Zajmuje się kosmologią i astrofizyką, filozoficznymi aspektami tych dyscyplin oraz ich powiązaniami z pozostałymi gałęziami nauki. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książek Przekrój przez Wszechświat (CCPress 2014) i Granice kosmosu - granice kosmologii (CCPress 2015).


Szczegóły: Wszechświat krok po kroku - Lamża Łukasz

Tytuł: Wszechświat krok po kroku
Autor: Lamża Łukasz
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
ISBN: 9788378863984
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 312
Format: 16.3x24.0cm
Oprawa: Miękka




Promocje