Kocioł Czerkasy-Korsuń i bitwa o Dniepr (wrzesień 1943 - luty 1944)

Książka

Kocioł Czerkasy-Korsuń i bitwa o Dniepr
(wrzesień 1943 - luty 1944)

  • Wydawnictwo: Napoleon V
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788378897934
  • Ilość stron: 476
  • Format: 17.0x24.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 79,99 PLN
Nasza cena 63,84 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 79,99 PLN
Nasza cena 63,84 PLN
Oszczędzasz 20%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kocioł Czerkasy-Korsuń i bitwa o Dniepr - Jean Lopez

"Bitwa nazwana przez Niemców pod Czerkasami, a przez Sowietów pod Korsuniem, stanowiła ostatni epizod, nieznanej powszechnie serii operacji określanych ogólnie jako ?bitwa o Dniepr?. Pod względem czasu trwania i wielkości zaangażowanych sił, zajmuje ona w wojnie niemiecko-sowieckiej drugie miejsce, zaraz po operacji Barbarossa.
Od września 1943 roku do lutego 1944 roku, praktycznie połowa Armii Czerwonej stawiła czoła najlepszej części Wehrmachtu, aby zawładnąć największą ukraińską rzeką. O ile przy tej okazji Sowieci ponieśli ogromną klęskę w działaniach powietrznodesantowych, o tyle powiódł im się marsz rokadowy oraz bardzo dobre przełamanie. Tymczasem Niemcy nie po-trafili przekuć w trwały sukces uderzeń swoich dziewięciu dywizji pancernych, doskonale prowadzonych przez von Mansteina.
Książka zawiera szczegółowy opis okrążenia dwóch niemieckich korpusów w Korsu-niu i 26 dni zażartych walk, prowadzonych w najcięższych warunkach pogodowych, które doprowadziły do wyrwania się części wojsk z kotła. Te mało znane walki przyniosły Niemcom większe straty w broni pancernej niż bitwa pod Kurskiem! Jean Lopez zawarł w niej za-pierające dech w piersiach i dobrze udokumentowane opisy walk. Przedstawił zamierzenia obu stron i obsesje Hitlera oraz Stalina, a także działania Watutina, Koniewa i von Mansteina. Na kartach książki znaleźć można również opis niesłychanych cierpień przeżytych przez cztery miliony niemieckich i sowieckich żołnierzy.
W pracy zawarto również liczne uwagi na temat niemieckiego transportu lotniczego, sowieckich operacji powietrznodesantowych, broni pancernej, jak również roli okrążenia w myśli wojskowej obu nieprzyjacielskich armii.

Jean Lopez, dziennikarz i historyk, podjął się naszkicowania znacznego fragmentu wojny niemiecko-sowieckiej. Jego prace poświęcone bitwie pod Kurskiem oraz pod Stalin-gradem zostały nagrodzone przez l?Académie des sciences morales et politique. "


Szczegóły: Kocioł Czerkasy-Korsuń i bitwa o Dniepr - Jean Lopez

Tytuł: Kocioł Czerkasy-Korsuń i bitwa o Dniepr
Podtytuł: (wrzesień 1943 - luty 1944)
Autor: Jean Lopez
Wydawnictwo: Napoleon V
ISBN: 9788378897934
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 476
Format: 17.0x24.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.918 kg
Promocje