Człowiek i błędy ewolucji

Książka

Człowiek i błędy ewolucji

  • Wydawnictwo: Rebis
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788380623514
  • Ilość stron: 292
  • Format: 13.5x21.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Niedostępna
Powiadom o dostępności
Podaj swój e-mail a zostaniesz poinformowany jak tylko pozycja będzie dostępna.
×
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,93 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,93 PLN
Oszczędzasz 31%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Człowiek i błędy ewolucji - Lents Nathan H.

Intrygująca podróż po świecie niedoskonałości, które czynią nas ludźmi.
My, ludzie, lubimy myśleć o sobie jak o wysoce rozwiniętych istotach. Skoro jednak jesteśmy najdoskonalszym wytworem ewolucji, to dlaczego nasze kolana są tak wadliwe? Dlaczego tak często się przeziębiamy? Dlaczego przeważająca część naszego genomu niczemu nie służy? Czy naprawdę musimy oddychać i przełykać tą samą cienką rurką?
Profesor biologii Nathan Lents wyjaśnia, że historia naszej ewolucji to nic innego jak jeden wielki zbiór pomyłek ? a każda kolejna bardziej niezręczna, czasem wręcz bezlitosna. Ludzki organizm jest niezwykłą mozaiką kompromisów. Zarazem jednak świadczy to o naszej wielkości, gdyż ? jak pokazuje badacz ? mając tak wiele wad konstrukcyjnych, stajemy się mistrzami w ich obchodzeniu.
Człowiek i błędy ewolucji to bardzo atrakcyjnie opowiedziana, pouczająca historia niekonwencjonalnego bilansu kosztów naszego sukcesu.
W tej książce Nathan Lents odkrywa przed nami niedoskonałości naszej biologii ze swadą, humorem i mądrym optymizmem. Po jej lekturze na nowo docenicie ludzkie słabości, które ? w przewrotny nieraz sposób ? kształtowały nasz niezwykły gatunek. -Deborah Blum, laureatka Nagrody Pulitzera, autorka książki Mózg i płeć.
Każdy, komu kiedyś wypadł dysk, wie, że człowiek nie jest zbyt mądrze skonstruowany, większość z nas jednak nie zdaje sobie sprawy ze skali tych niedoskonałości. Nathan Lents wypełnia tę lukę [?] wnikliwą i zabawną wędrówką po miriadach odstępstw od inżynierskiego ideału [?], a także ich często zaskakujących wyjaśnieniach. - Ian Tattersall, paleoantropolog, autor m.in. I stał się człowiek. Ewolucja i wyjątkowość człowieka oraz Dzieje człowieka od jego początków do IV tys. p.n.e.


Szczegóły: Człowiek i błędy ewolucji - Lents Nathan H.

Tytuł: Człowiek i błędy ewolucji
Autor: Lents Nathan H.
Wydawnictwo: Rebis
ISBN: 9788380623514
Tytuł oryginału: Human Errors
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Zawiślak Marek, Środa Jacek
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 292
Format: 13.5x21.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.365 kg
Promocje