Kwiat wiśni i czerwona fasola

Książka

Kwiat wiśni i czerwona fasola

Wysyłka:
1 - 2 dni robocze + czas dostawy
Cena 33,90 PLN
Nasza cena 33,49 PLN
Oszczędzasz 1%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 33,90 PLN
Nasza cena 33,49 PLN
Oszczędzasz 1%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Kwiat wiśni i czerwona fasola - Sukegawa Durian

Słodko-gorzka opowieść o życiu i naleśnikach

Sentaro, chłopak bez wykształcenia, z trudną przeszłością i pogrzebanymi marzeniami o karierze pisarza, pracuje w sklepiku z dorayaki - tradycyjnymi naleśnikami nadziewanymi słodką pastą z czerwonej fasoli. Niestety interes nie idzie tak dobrze jak powinien, a klienci rzadko zaglądają po słodkości. Na dodatek Sentaro czuje, że życie przecieka mu przez palce i tylko kwitnące wiśnie przypominają o upływie czasu.
Pewnego dnia próg jego sklepu przekracza staruszka Tokue, która potrafi przygotować doskonały farsz do dorayaki. Starsza pani zaczyna uczyć tej sztuki Senatro, a jej talent kulinarny i mądrość na zawsze odmieniają życie chłopaka. Gdy przeciwności losu i społeczne uprzedzenia wystawią ich relację na próbę, bohaterowie będą musieli odpowiedzieć na pytanie, co jest w ich życiu najważniejsze.

Kwiat wiśni i czerwona fasola to wzruszająca, pełna ciepła opowieść o zrozumieniu, radzeniu sobie z trudną przeszłością i przynoszącej odkupienie sile przyjaźni.

Na podstawie książki powstał zbierający doskonale recenzje film ?Kwiat wiśni i czerwona fasola? w reżyserii Naomi Kawase.

Ta urzekająca miniatura literacka to symboliczna opowieść o szacunku do drugiego człowieka i umiejętności wydobywania z życia tego, co w nim najlepsze. Wszystko w pięknych japońskich dekoracjach - smaki, kształty, barwy i ludzkie historie z nutą nostalgii. Sukegawa zachwyca każdym zdaniem.
Jarosław Czechowicz, "Krytycznym okiem"

Durian Sukegawa - studiował filozofię orientalną na Uniwersytecie Waseda. Pracował jako reporter w Berlinie i Kambodży we wczesnych latach 90. Autor książek, esejów, scenariuszy telewizyjnych i filmowych. Mieszka w Tokyo.


Szczegóły: Kwiat wiśni i czerwona fasola - Sukegawa Durian

Tytuł: Kwiat wiśni i czerwona fasola
Autor: Sukegawa Durian
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
ISBN: 9788323345473
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 174
Format: 13.0x20.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.23 kg
Promocje