Arduino dla początkujących Podstawy i szkice

Książka

Arduino dla początkujących Podstawy i szkice

  • Wydawnictwo: Helion
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788328349094
  • Ilość stron: 168
  • Format: 16.0x23.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (czwartek 2020-10-29)
Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,71 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Cena 34,90 PLN
Nasza cena 23,71 PLN
Oszczędzasz 32%
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Arduino dla początkujących Podstawy i szkice - Simon Monk

Arduino jest bardzo prostym komputerem, który można wykorzystać w najróżniejszych gadżetach wykonywanych w zaciszu własnego domu. Potrafi komunikować się z komputerem, posiada także złącza służące do podłączania zewnętrznych elementów elektronicznych, takich jak silniki, przekaźniki, fotodiody, diody laserowe, głośniki, mikrofony itp. Oprogramowanie służące do programowania Arduino jest łatwe w użyciu i jest dostępne za darmo na platformy Windows, Mac i Linux. Przy tym wszystkim Arduino jest bardzo prosty w rozbudowie o kolejne elementy. Dzięki temu łatwo może posłużyć do budowy najprzeróżniejszych robotów, sterowników, czujników czy interfejsów do komunikacji z innymi urządzeniami. Dodatkowo Arduino jest znakomitym, ciekawym i bardzo przyjemnym sposobem na nauczenie się podstaw elektroniki, informatyki bądź programowania.

Ta książka jest kolejnym, zaktualizowanym i uzupełnionym wydaniem popularnego podręcznika programowania dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z Arduino. Skorzystasz z niej nawet wtedy, gdy nie masz pojęcia o programowaniu. Wystarczy zestaw Arduino i ochota do pracy twórczej, aby wykonać urządzenie do sterowania oświetleniem, zarządzania energią wytwarzaną przez panele słoneczne, tablicę do wyświetlania komunikatów i wiele innych ciekawych projektów. Dzięki przejrzystym wskazówkom i wyjaśnieniom już wkrótce przekonasz się, że programowanie Arduino jest czynnością prostą i przyjemną, a błędów wynikających z wadliwego kodu można łatwo uniknąć. Gruntowna znajomość podstaw języka C będzie dodatkową korzyścią, którą zyskasz dzięki tej książce.

W tej książce:

budowa płytki Arduino i przygotowanie środowiska pracy
programowanie Arduino w języku C
korzystanie z pamięci Flash i EEPROM
Arduino w projektach internetu rzeczy
obsługa wyświetlaczy OLED i LED
Arduino: sprawdź, jak fascynujący może być mikrokontroler!
O autorze
Dr Simon Monk jest cybernetykiem, informatykiem, autorem książek i konstruktorem. Kilka lat był pracownikiem akademickim, później zajął się rozwijaniem firmy programistycznej Momote Ltd. Elektronika jest jego ukochanym hobby od wczesnej młodości. Dr Monk jest autorem ok. dwudziestu książek dla pasjonatów elektroniki i majsterkowania. Zachęcony ich popularnością w 2015 roku wraz z żoną Lindą założył spółkę MonkMakes Ltd., gdzie zajmuje się projektowaniem nowych produktów i... parzeniem świetnej herbaty dla swoich gości.


Szczegóły: Arduino dla początkujących Podstawy i szkice - Simon Monk

Tytuł: Arduino dla początkujących Podstawy i szkice
Autor: Simon Monk
Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328349094
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 168
Format: 16.0x23.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.265 kg
Promocje